Tablice informacyjne Onnline (12)

Tablice informacyjne Onnline

(12)
Producenci:
Onnline
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Producenci:Onnline
 Onnline Tablica samoprzylepna (NIE DOTYKAĆ! URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE! - NO52X74NDUE
 Onnline Tablica ostrzegawcza samoprzylepna 74x105 POD NAPIĘCIEM - NO74X105PN
 Onnline Tablica samoprzylepna NIE DOTYKAĆ! URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE! - NO74X105NDUE
 Onnline Tablica oznacznikowa GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU 74X105MM - NOZ74X105GWP
 Onnline Tablica informacyjna samoprzylepna GŁÓWNY WYŁĄCZNIK 74x105mm - NI74X105WG
 Onnline Tablica ostrzegawcza samoprzylepna POD NAPIĘCIEM! 148x210mm - NO 148X210 PN
 Onnline Tablica samoprzylepna NIE DOTYKAĆ! URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE! - NO105X148NDUE
 Onnline Tablica ostrzegawcza samoprzylepna POD NAPIĘCIEM! 105x140mm - NO105X148PN
 Onnline Tablica samoprzylepna NIE DOTYKAĆ! URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE! - NO148X210NDUE
 Onnline Tabliczka identyfikacyjna 40x20mm 100szt. MT-2
 Onnline Tabliczka identyfikacyjna MT-3 60x25mm 100szt. TT-3
Tablice informacyjne są często bagatelizowane. Niesłusznie, bo nawet tam, gdzie prawo ich nie wymaga, może wymagać ich zdrowy rozsądek: tablica informacyjna budowy jest wymagana przepisami, ale już tablica „zakaz parkowania” albo tablica „teren prywatny” najczęściej nie. Ich ustawienie po prostu ułatwia życie – nie jest konieczne, ale praktyczne w wielu przypadkach na pewno już tak.

Jeśli chodzi o tablice na budowy, to tutaj nie ma dowolności ani co do koloru, ani wielkości. Tablica informacyjna budowy musi bowiem zawierać określone informacje i być wypełniona literami o jasno określonej wielkości (ewentualnie większymi). Tablica informacyjna na budynku remontowanym lub rusztowaniu, jeśli budynek jest zasłonięty, musi się znaleźć – tak mówią przepisy, a ponieważ cena tablicy budowlanej to od kilkunastu złotych w górę, nie wydaje się rozsądne, żeby w imię tak niewielkiej oszczędności ryzykować nałożenie kar znacznie wyższych. Tablica informacyjna na budowie musi być umieszczona w widocznym miejscu, mieć kolor żółty i czarne litery. Teoretycznie proste, ale nadal niektóre ekipy prowadzą budowy bez wystawienia tablicy informacyjnej. Jeśli to w imię oszczędności, to fatalnie, a innych powodów niewywieszania tablicy informacyjnej też nie ma.

Poza tablicą informacyjną budowy większości innych tablic ustawiać nigdzie zwykle nie trzeba, ale czasem wolno i warto z tego skorzystać. Kto żyje w dużym mieście, wie, że tablica „brama wjazdowa nie zastawiać” to jedyny sposób, żeby dostać się na teren własnej posesji. Z kolei tablica „wstęp wzbroniony” pozwala zrzucić z siebie odpowiedzialność za brak rozsądku innych – ustawia się takie między innymi na terenach budowy, gdzie łatwo o wypadek, jeśli znajdzie się tam osoba niepowołana. Wymagane są natomiast w budynkach użyteczności publicznej tablice „wyjście ewakuacyjne”. Tutaj już wzór jest dość dowolny, o ile tylko przekaz jest jasny, a tablica widoczna. W niektórych biurowcach już stosuje się tablice estetyczne, w innych budynkach nadal podstawowe, raczej niezbyt ładne, ale dostatecznie wyraźne. Wybór jest duży, ceny dość niskie, a korzyści często niewymierne – warto więc poświęcić trochę czasu tablicom informacyjnym.