Nożyce do żywopłotu (116)

Nożyce do żywopłotu

(116)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Ryobi Nożyce do żywopłotu 650W 60cm (RHT6560RL)
-17 %
Wybór nożyc do żywopłotu jest stosunkowo prosty, trzeba tylko mieć świadomość tego, jak rozbudowane są oferty producentów sprzętu i wiedzieć co nieco o przeznaczeniu poszczególnych typów nożyc. Wprawdzie źle dobranymi nożycami też najczęściej da się pracować, ale to niewygodne i nieekonomiczne – łatwiej jest wybrać raz, a dobrze.

Podstawową sprawą jest zasilanie. Do wyboru są nożyce do żywopłotu elektryczne lub spalinowe. Tutaj sprawa jest dość prosta: nożyce do żywopłotu, za którymi ciągnie się kabel zasilający, są niewygodne, więc używa się ich przede wszystkim w bezpośredniej bliskości gniazdek sieciowych i raczej wtedy, kiedy pracy nie ma zbyt dużo (choć są lekkie i dość poręczne). Akumulatorowe nożyce do żywopłotu dają większą swobodę, ale niestety ograniczona pojemność akumulatorów bywa poważną przeszkodą, jeśli pracy jest dużo, dlatego do najbardziej wymagających zadań używa się spalinowych nożyc do żywopłotu. Ze sposobem napędzania związana jest też moc nożyc – elektryczne są słabsze niż spalinowe, w związku z czym nadają się przede wszystkim do drobniejszych prac pielęgnacyjnych, ale jeśli cięcia jest dużo, a gałęzie dość twarde, spalinowe nożyce poradzą sobie lepiej.

Warto wspomnieć, że czasem nożyce do żywopłotu nie są odrębną klasą produktów. I tak na przykład elektryczne nożyce do trawy sprawdza się też do przycinania drobnych gałązek na niewielkich ilości krzewów, a ogrodowe nożyce spalinowe do gałęzi będą działały dobrze jako ciężkie nożyce do żywopłotu. Tutaj trzeba więc rozstrzygnąć, które narzędzie będzie najwygodniejsze i odpowiednio wydajne, ponieważ wszystkie elektryczne nożyce ogrodowe zbudowane są bardzo podobnie i w pewnym stopniu mogą się nawzajem zastępować.

Warto dodać jeszcze dwie uwagi: żeby sprzęt działał dobrze, trzeba dobrać dobry olej i dowiedzieć się, jaka mieszanka do nożyc do żywopłotu jest zalecana do danego modelu. A druga sprawa to producenci – jeśli chcesz mieć zaufanie do sprzętu, zdecyduj się na znane marki. Obecnie bardzo popularne są Fiskars, Bosch, Black&Decker czy Makita. Oczywiście masz dużo większy wybór, ale czasem warto pozostać przy sprawdzonych opcjach.