Sekatory (215)

Sekatory

(215)
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
 Yato Sekator uniwersalny 185mm (YT-8811)
-25 %
Yato

Sekator uniwersalny 185mm (YT-8811)

20,99 zł
27,97 zł
Jest wiele sposobów na to, żeby ułatwić sobie utrzymanie ogrodu w doskonałym stanie, ale bez sekatora to zadanie robi się zdecydowanie trudniejsze. A co z wyborem sekatora? Nie jest wcale taki trudny, wystarczy poświęcić chwilę rozważeniu dostępnych opcji.

Nisko czy wysoko? To podstawowe pytanie, ponieważ sekatory, jak zresztą wiele podobnych narzędzi, dostępne są w różnych wielkościach i żeby sięgnąć wyżej, przydaje się sekator na wysięgniku. Sekator tyczkowy to prostsze rozwiązanie, ale niezbyt uniwersalne, z kolei sekatory teleskopowe są bardziej wszechstronne, ale nieco cięższe i trochę droższe. Sekator do gałęzi trzeba jednak wybrać przede wszystkim pod kątem funkcjonalności, a nie ceny – ta oczywiście jest ważna, ale sekatory dobrych, znanych marek, na przykład Fiskars, Yato, Flo czy Topex nie są najtańszymi narzędziami, za to odwdzięczają się długą żywotnością. Tańsze przydają się przede wszystkim do prac sporadycznych, gdzie zakup najdroższego sprzętu mijałby się z celem.

Na drugim biegunie znajdują się ogrody z olbrzymią ilością drzew i żywopłotów. Ich ręczna pielęgnacja zajmuje całą masę czasu, dlatego czasem warto rozważyć zakup sekatora elektrycznego. Ma swoje wady – jest głośny i dość ciężki, ale żaden ręczny sekator nie pozwoli na równie szybkie uporządkowanie całego ogrodu. Jednak elektryka bywa zawodna, szczególnie jeśli przyjdzie obcinać grubsze gałęzie. Wtedy, zamiast męczyć się sekatorem elektrycznym, który, choćby był najlepszej jakości, też ma swoje ograniczenia, lepiej sięgnąć po sekator dwuręczny na z długimi uchwytami. Pozwoli on przy użyciu stosunkowo niewielkiej siły uporać się nawet z grubszymi gałęziami.

Czy jednak jest sens zakupu dwóch sekatorów? Czasem tak, a czasem nie. Wszystko zależy od bieżących potrzeb i planowanych prac w ogrodzie. Znacznie częściej jednak niż zakup nowego sekatora, będzie pojawiała się konieczność naostrzenia już posiadanego. Jak naostrzyć sekator? Można do tego celu użyć specjalnych tarcz lub pasów do szlifierek różnych typów. Trzeba tylko mieć na uwadze, że sekatory są robione z naprawdę dobrej stali i nie każdy materiał ścierny sobie z nią poradzi.