Sposoby na optyczne powiększenie poddasza

Coraz częściej poddasze wykorzystywane jest do celów mieszkalnych. Odsłonięta więźba dachowa i skosy nadają bowiem wnętrzom niepowtarzalnego wyglądu, zachęcając domowników do przebywania w nich. Sprawiają jednak, że dostępna przestrzeń jest nieco ograniczona. Jak zatem optycznie powiększyć poddasze?

Komentarze: 0
Data: 22.02.2018

Rodzaje mocowań wierteł – które wiertło do czego?

Na rynku znajdziemy szereg wiertarek, które sprostają oczekiwaniom amatorów majsterkowania, jak i profesjonalnych użytkowników. Różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również jakością wykonania oraz parametrami technicznymi. Jednak nawet najbardziej profesjonalna wiertarka może mieć trudności z prawidłowym działaniem, jeśli nie będzie wyposażona w wiertła odpowiedniej jakości. Jak zatem wybrać odpowiednie wiertła, mając na uwadze różnorodne ich zastosowania?

Komentarze: 0
Data: 22.02.2018

Poddasze w drewnie – patent na klimatyczne wnętrza?

Skosy to główne elementy, które nadają poddaszu niepowtarzalny klimat. Mogą być one wykończone za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie. W tym wypadku doskonale sprawdza się również drewno. Jak wykończyć poddasze tym materiałem, aby zyskać klimatyczne wnętrza?

Komentarze: 0
Data: 22.02.2018

Jak wybrać drzwi do nowoczesnej kuchni?

Estetyka wnętrza odgrywa w kuchni coraz większe znaczenie. Coraz częściej bowiem kuchnia to pomieszczenie, w którym poprzez wspólne gotowanie koncentruje się życie całej rodziny. Warto zatem zadbać o jej funkcjonalny i stylowy wystrój. Niebagatelną rolę odgrywają w tym przypadku drzwi. Jak je wybrać, jeśli zamierzamy urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu?

Komentarze: 0
Data: 22.02.2018

Jak skutecznie i szybko umyć okna, drzwi i podłogę?

Raz na jakiś czas konieczne jest przeprowadzenie gruntownych porządków w domu. Zwykle zajmujemy się tym wiosną, jednak tak naprawdę pora roku nie odgrywa aż tak istotnej roli. Ważne jest natomiast, aby zrobić to dokładnie, a przede wszystkim sprawnie i efektywnie. Nic nie denerwuje bowiem bardziej niż godziny spędzone na sprzątaniu dającym mizerne rezultaty. Podpowiadamy, jak skutecznie i szybko umyć okna, drzwi i podłogę.

Komentarze: 0
Data: 22.02.2018

Wybór drzwi wewnętrznych. Co trzeba wiedzieć przed ich zakupem?

Drzwi wewnętrze w dużym stopniu wpływają na to, jak będzie wyglądać dane pomieszczenie. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na kilka istnych parametrów, które determinują nie tylko to, czy zakupione przez nas skrzydła będą praktyczne, ale również to, czy będą pasować do wystroju wnętrz. Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę przed zakupem drzwi?

Komentarze: 0
Data: 19.02.2018

Kominek narożny – otwarty czy zamknięty?

Kominki narożne, coraz popularniejsze w ostatnich latach, zyskały sobie spore grono zwolenników przede wszystkim ze względu na rozwinięcie idei estetycznych. Dzięki ich zastosowaniu można ożywić więcej niż tylko jedno pomieszczenie czy jedną jego strefę. Ogień jest widoczny z wielu miejsc, ale sam wybór takiego kominka przedstawia często większy problem niż dopasowanie któregoś z konwencjonalnych rozwiązań. Podstawowe pytanie brzmi: czy lepiej zdecydować się na narożny kominek otwarty, czy zamknięty?

Komentarze: 0
Data: 19.02.2018

Jakie profile stosować przy układaniu płytek w narożnikach?

Przycinanie płytek w narożnikach, zamiast wykańczania ich listwami z tworzywa, ma poważne uzasadnienie w estetyce. Nie jest to jednak w rozwiązanie idealne. Nawet zakładając, że glazurnik ma odpowiednie umiejętności i narzędzia, by prawidłowo przyciąć płytki, to ich struktura i tak będzie osłabiona. Przycinane płytki łatwo jest uszkodzić, a w pewnych sytuacjach mogą one nawet pęknąć bez wyraźnej przyczyny.

Komentarze: 0
Data: 19.02.2018

Jak zrobić łóżko z drewnianych palet?

Drewniane palety są wdzięcznym, tanim i ostatnio bardzo modnym materiałem, z którego można szybko przygotować dowolne meble, które będą funkcjonalne i efektowne. Jednym z ciekawszych pomysłów jest złożenie z nich łóżka. Poniższy plan prac należy potraktować jako instrukcję ogólną, którą można dość dowolnie modyfikować: zmieniając liczbę i ułożenie palet, można zmienić wymiary i konstrukcję.

Komentarze: 0
Data: 19.02.2018

Jak obudować kominek w zależności od jego rodzaju?

Kominki różnych rodzajów wymagają innych obudów. Czasem wynika to bezpośrednio z charakterystyki technicznej, a czasem jest wynikiem dbałości o walory estetyczne. W każdym przypadku warto wiedzieć, jakie ma się realne możliwości i co można zrobić, żeby kominek świetnie wyglądał i był maksymalnie bezpieczny.

Komentarze: 0
Data: 19.02.2018