Udostępnij
Skomentuj

Biuro domowe w skandynawskim stylu – jak urządzić? Jakie meble wybrać?

Podpowiadamy, jaki stół do biura wybrać i ożywić jednokolorowy pokój zachowując jego profesjonalny charakter.

Przedsiębiorcy, którzy założyli jednoosobową działalność gospodarczą, chętnie korzystają z możliwości stworzenia biura we własnym domu. Decyzja ta podyktowana jest nie tylko ograniczeniem kosztów związanych z prowadzeniem firmy, ale także aspektami praktycznymi.

Polecane biurka w stylu skandynawskim

Podczas aranżacji biura domowego można wykorzystać meble w stylu skandynawskim.  Z artykułu dowiesz się,jakie biurko wybrać, jaki obraz do biura wybrać oraz jakie dodatki aranżacyjne sprawdzą się w biurowej przestrzeni.

Jak urządzić biuro w domu?

Biuro w domu może zostać wydzielone z części pomieszczenia lub zagospodarowane w oddzielnym pokoju. Jeżeli mamy taką możliwość, warto zdecydować się na tę drugą opcję, aby zapewnić sobie komfort codziennej pracy.

Miejsce do pracy musi spełniać określone wymogi. Najlepiej, aby było właściwie doświetlone oraz pozwalało na pełne skupienie w czasie, gdy w innych częściach mieszkania przebywają domownicy. Ważne jest odpowiednie rozplanowanie usytuowania mebli w pomieszczeniu. Wbrew pozorom istotny jest także wystrój domowego biura. Ciekawym rozwiązaniem są meble w stylu skandynawskim, które nadają wnętrzu profesjonalnego charakteru.

Zalety i wady biura w domu

ZALETY

  • niskie koszty - brak konieczności wynajmu lokalu,
  • elastyczne godziny pracy,
  • możliwość zaplanowania urlopu w dowolnym terminie,
  • możliwość podejmowania wszystkich decyzji (od ważnych po błahe, np. jaki kolor ścian do biura).

WADY

  • jedynie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub zatrudniających maksymalnie 2-3 osoby,
  • rozwiązanie tylko dla osób, które samodzielnie potrafią efektywnie zaplanować czas pracy.

Jak wyglądają meble w stylu skandynawskim 

Białe stoły do biura, lampy w stylu skandynawskim, dywan w stylu skandynawskim... Odpowiednia aranżacja wnętrza jest bardzo istotna. W ostatnim czasie styl skandynawski cieszy się dużą popularnością - nie tylko w przestrzeniach typowo mieszkalnych, ale także biurowych.

Biuro w stylu skandynawskim

Warto wiedzieć!

Jakie meble wybrać? Jakie dodatki do stylu skandynawskiego? Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i lekkością formy. W aranżacji wnętrz wykorzystywane są stonowane kolory, naturalne materiały oraz minimalistyczne kształty. Dobranie odpowiednich dodatków pozwala nadać pomieszczeniu przytulnego charakteru. Jaki kolor ścian do biura? W stylu skandynawskim będą to jasne odcienie - złamana biel, szarości oraz delikatne pastele. 

Meble w stylu skandynawskim najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów, np. surowo prezentującego się drewna. Dywan w stylu skandynawskim może być jednokolorowy, łączyć ze sobą kilka stonowanych barw lub nawiązywać do materiału, np. plecionki. Białe stoły do biura mogą być alternatywą dla biurek utrzymanych w naturalnym kolorze drzewna. Oryginalnym rozwiązaniem jest krzesło z poliwęglanu. W swej minimalistycznej formie prezentuje się profesjonalnie.

Jakie dodatki w stylu skandynawskim? W biurze nie powinno znajdować się zbyt wiele akcesoriów. Dlatego ich dobór musi być przemyślany. Mogą to być: proste lampy, zegar, aby móc kontrolować swój czas pracy, drewniane organizery na przybory biurowe czy też ramki z motywującym hasłem zapisanym prostą czcionką. Odpowiednie dodatki to równocześnie odpowiedź na pytanie, jak ożywić jednokolorowy pokój. Akcesoria najlepiej wybrać w kolorach kontrastujących do barwy ścian.

Jakie meble są niezbędne do domowego biura?

Domowe biuro z reguły zajmuje niewielką przestrzeń. Dlatego też warto rozsądnie wybrać meble, które powinny znaleźć się w pomieszczeniu. Jaki stół do biura wybrać? Może to być klasyczny, prosty stolik lub drewniane biurko. Biurowy niezbędnik tworzy wygodne krzesło, regał lub półki na dokumenty, kosz na śmieci oraz lampa do doświetlenia miejsca pracy. W przypadku, gdy w biurze będą przyjmowani klienci, powinno się zatroszczyć o miejsce do ich przyjmowania. Może to być krzesło, fotel lub niewielka sofa. Dywan w stylu skandynawskim, plakaty z motywującymi sentencjami oraz proste dodatki będą doskonałym uzupełnieniem domowej przestrzeni biurowej.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)