Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/brodzik-70x70-jak-wybrac-jaki-najlepszy/11027/ 2018-09-13 15:28:39.000000

Brodzik 70x70 – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Brodzik posiada dwa podstawowe znaczenia, a mianowicie: płytki basenik dla dzieci oraz płytki basenik pod prysznicem.

Co to jest brodzik posadzkowy?

Brodzik posadzkowy to optymalne rozwiązania do domu, w którym są osoby starsze bądź niepełnosprawne. Ażeby w pełni radować się z tak urządzonej przestrzeni prysznicowej nieodzownie należy zadbać o stosowne przyrządzenie podłoża, na które składa się przede wszystkim względne uszczelnienie. Płyty prysznicowe wyróżniają się wbudowanym odpływem liniowym albo kratką ściekową wyposażoną w syfon o stosownej przepustowości zużytej wody. Sam brodzik jest równocześnie adekwatnie wyprofilowany, ażeby wyegzekwować grawitacyjny spływ wody do elementów odwadniających. Zapewnienie takiego spadku to zabezpieczenie, iż woda będzie zawsze odpływała w stosownym kierunku bez ryzyka rozlewania się po całej łazience.

Odpływy liniowe i wpusty podłogowe pozwalają na montowanie kabin wprost na posadzce, jednakże zamknięty szklanymi ściankami, stosownie wyprofilowany jej urywek, wciąż pozostaje gatunkiem brodzika. Nie oznacza to, iż ten zwyczajowy, nabyty w sklepie przechodzi do lamusa. Oferta fabrykantów jest olbrzymia, niejednorodna, wzornictwo coraz bardziej wysublimowane i prędko reagujące na nowe potrzeby adresatów. Na pewno jeszcze długotrwale będzie nieodstępnym towarzyszem kabiny prysznicowej. Najlepiej jest zakupić brodzik  i kabinę prysznicową jednego producenta, gdyż uniknie to niepotrzebnych problemów z ich dopasowaniem. Brodzik i kabina prysznicowa muszą mieć ten sam obrys, ażeby woda nie wyciekała na łazienkę. Brodziki kwadratowe, prostokątne i koła (do montażu w narożniku) są nade wszystko popularne. Przy ich wyborze prestiż mają niewykluczone przyzwyczajenia, jak też zdecydowanie maksymalna, zróżnicowana cenowo oferta. Oprócz tego osiągalne są okrągłe (przyścienne i narożne), półokrągłe, pięciokątne. Wierzchni obrys brodzika nie zawsze jednakże oznacza, iż jest on tak samo wyprofilowany w środku.

Stosownie zharmonizowane wymiary, zagwarantują nie tylko zadowolenie z kąpieli, ale i zgrabnie zaaranżowaną łazienką. Ważne są zarazem szerokość i długość brodzika, jak oraz jego głębokość. Najmniejsze brodziki mają 70x70 cm, lecz kąpiel w nich raczej nie będzie ani wygodna, ani przyjemna. Spełnią swe zadania w łazienkach np. gościnnych, z których użytkuje się nieregularnie lub dla dzieci, które do wzięcia natrysku potrzebują mniej powierzchni. Popularne brodziki posiadają krawędzie 80, 90, 100 cm. Osobną grupę tworzą brodziki XXL - to znak naszych czasów i potrzeba podobnie szybkiego komfortu. Krawędź od 120 cm w górę stanowi ogromną przestrzeń natrysku, z której mogą korzystać jednocześnie dwie osoby.

Innymi wielkościami są wysokość - to wymiar zewnętrzny, od podłogi do krawędzi, a także głębokość - wymiar wewnętrzny, od dna brodzika do jego krawędzi. Brodziki potrafią być niemalże płaskie, montowane na równi z podłogą, płytkie (4-5 cm) do wysoce głębokich (nawet 36 cm). Te pierwsze wyglądają szykownie i wpisują się w aranżację supernowoczesnej łazienki, nie tworzą też żadnej bariery przy wejściu do kabiny. I dlatego też są najlepszym rozwiązaniem brodzików dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Najgłębsze z reguły mają wyprofilowane siedzisko, mogą zastąpić wanienkę dla dziecka i być miejscem drobnych przepierek.

 

image

Odpływ liniowy jest doskonałym rozwiązaniem dla współczesnych potrzeb klienta. Oprócz tego jest to na tyle luksusowe wyjście, iż prysznic z odpływem liniowym możemy zamieścić w dowolnym miejscu naszej łazienki (nawet na środku). Wszelako zaplanowanie posiadania takowego rozwiązania powinno realizować się już na etapie projektowania domu.

Prysznic z odpływem liniowym – jak widać – wiąże się z koniecznością użytkowania z pomocy profesjonalisty, jednakże następnie zostaje nam już jedynie komfort uwarunkowany z jego dyskretną, a zarówno robiącą wrażenie estetyką i bez wątpienia z użytkowania. Odpływ liniowy i tym samym wykorzystanie tych samych płytek na wszystkiej powierzchni podłogi (włącznie z prysznicem) wpływa na wizualne powiększenie wnętrza. Pełną funkcjonalność tego rozwiązania zapewni precyzyjna instalacja kabiny prysznicowej, odpływu liniowego i płytek (najlepiej dobrać ceramiczne antypoślizgowe).

Korzyściami brodzika z odpływem liniowym, poza dowolnością umiejscowienia prysznica, jest to, iż jest on dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Konglomerat jest budulcem brodzików. Materiał ów są to rozdrobnione skały dolomitowe, które są połączone żywicami poliestrowymi. Jest tworzywem charakteryzujący się dużą odpornością na zabrudzenia i działanie promieni słonecznych.

Brodziki z akrylu charakteryzują się lekkością i łatwością montażu, jak też łatwością w pielęgnacji i z przyjemnością w dotyku. Jednakże akryl łatwiej jest uszkodzić i zarysować niż konglomerat. Porównując brodzik konglomeratowy i brodzik z akrylu, w sumie rzeczy trudno jest wybrać, ponieważ każdy z nich ma swoje wady i zalety. Konglomerat jest bardziej trwały i trudno go uszkodzić, ale z kolei jest o wiele droższy od brodzika akrylowego. Natomiast na odwrót akryl jest tańszy, ale mniej trwały. Więc decyzja pozostaje w kwestii klienta – musi zdecydować, czy chce produkt droższy i trwalszy, czy też tańszy i gorszy.

 

image

Brodziki kamienne na wymiar to gustowna i wysoce naturalna alternatywa dla brodzików wykonanych z akrylu, stali czy ceramiki. Z kamienia da się zrealizować sam brodzik albo kompleksowo dopracować prysznic, wykorzystując kamienne panele ścienne. Kamienny brodzik na wymiar pozwala na jakiekolwiek zaaranżowanie przestrzeni łazienki, ze względu na fakt, iż zastosować tutaj należy dowolny niemalże rodzaj kamienia, a także nadać mu można prawie dowolny kształt. Szkodliwy wpływ wody czy kosmetyków ogranicza się, używając właściwą impregnację i pielęgnację kamienia użytego do wykonania kamiennego brodzika.

Brodzik z obudową jest eleganckim i doskonałym wykończeniem kabiny prysznicowej. Zaletami brodzika z obudową są między innymi:

  • Szybki dostęp do powierzchni pod brodzikiem,
  • Łatwy w utrzymaniu czystości,
  • Niekonieczna zabudowa płytkami,
  • Tańsze rozwiązanie niż zabudowa płytkami,
  • Doskonałe połączenie brodzika i obudowy, idealna kompatybilność produktów,
  • Uniwersalny,
  • Estetyczny,
  • Łatwy i szybki w montażu.

Podsumowując

Brodzik ze stali nierdzewnej kwasoodpornej posiadają antypoślizgową powierzchnię gofrowaną. Przeznaczony jest dla osób starszych mających kłopoty z poruszaniem się bądź niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Konstrukcja brodzika zapewnia użyteczne i bezpieczne wjechanie do kabiny prysznicowej wózkiem inwalidzkim bez konieczności przesiadania się np. na krzesełko prysznicowe. Montowanie brodzika polega na wpuszczeniu produktu w posadzkę. Przed osadzeniem brodzika należy podkuć wylewkę i osadzić na podłożu. Brodzik ma niski próg, który ułatwia nieskrępowane wejście lub wjazd pacjenta pod prysznic. Brodzik można zamontować w łazience w domu, szpitalu, domu opieki czy łaźniach.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni