Udostępnij
Skomentuj

Drzwi harmonijkowe- jak wybrać? Które będą najlepsze?

Drzwi łamane dają możliwość ciekawej aranżacji przestrzeni. Tego typu składane drzwi pozwalają na zaoszczędzenie miejsca przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów estetycznych. Posiadają też wiele innych zalet i są ważnym rozwiązaniem szczególnie dla małych metraży.

Drzwi łamane – sposób na oddzielenie przestrzeni

Tego typu drzwi są idealne do zastosowania, gdy mamy pomieszczenia połączone, szczególnie nieduże. To dobre rozwiązanie, gdy nie mamy miejsca na tradycyjne drzwi skrzydłowe, a chcemy, by dana przestrzeń była zamykana, oddzielana. Możemy na przykład zamknąć część sypialną, gdy przychodzą goście. W tym przypadku doskonale sprawdzą się drzwi składane na pół, które nie tylko w estetyczny sposób zamkną nam tę przestrzeń, ale też będą ciekawym dopełnieniem aranżacji.

Drzwi wewnętrzne łamane – zalety

  • idealne do niemal każdej przestrzeni;
  • bardzo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie;
  • sprawdzają się bardzo dobrze nawet w niewielkich przestrzeniach, gdzie zamontowanie drzwi byłoby trudne;
  • pozwalają na podział przestrzeni mieszkalnej – np. na łatwe oddzielenie części prywatnej;
  • szczególnie przydatne dla wydzielonych małych przestrzeni – jak na przykład garderoba;
  • wnoszą do aranżacji wiele nowoczesności i lekkości.

Drzwi składane – rodzaje i warianty

Na rynku dostępnych jest wiele gatunków drzwi tego rodzaju. Mamy do wyboru szeroki wachlarz materiałów, z których najbardziej popularne są drewniane drzwi łamane. Oprócz nich można odnaleźć wiele innych materiałów, a także interesujące dodatki – jak na przykład szkło hartowane.

Szeroki wybór, jeśli chodzi o drzwi składane do pokoju, mamy także w warstwie kolorystycznej. Tu możemy wybrać wariant zgodny z wystrojem i wykończeniem mieszkania. Poza doborem materiału wybieramy więc także kolor. Na przykład do rozwiązań kuchennych i garderobianych doskonale sprawdzą się drzwi łamane białe. W innych przypadkach postawić możemy na szlachetne brązy i miody. Ważne jest, by zachować spójność z innymi elementami wystroju.

Drzwi pokojowe łamane – dobre do małych przestrzeni

Ten rodzaj drzwi doskonale sprawdza się w małych metrażach, nie tylko jeśli chodzi o powierzchnię mieszkania. To dobre rozwiązanie także dla małych pomieszczeń wydzielanych z większych – jak składziki, spiżarnie i garderoby. W takich przypadkach zamontowanie tradycyjnych drzwi mogłoby skutecznie ograniczyć i tak niewielkie możliwości przestrzenne. Tradycyjne drzwi bowiem mogłyby odebrać dostęp do części przestrzeni, którą można przy zastosowaniu drzwi łamanych wykorzystać.

Pokojowe drzwi składane – rozwiązania

Mamy dwa rodzaje drzwi łamanych, które dostępne są na rynku:

  • drzwi łamane naścienne – podzielone na dwie części (symetryczne lub asymetryczne), po otwarciu, złożeniu pozostają widoczne, otwierane mogą być zarówno za pomocą tradycyjnej klamki, jak i specjalnego uchwytu;
  • drzwi łamane chowane w ścianę – pozwalają na ukrycie drzwi w luce ściany po otworzeniu, jest to rozwiązanie efektowne, robiące duże wrażenie na oglądających i bardzo praktyczne. Zyskujemy jeszcze więcej przestrzeni, a także sami decydujemy o tym, czy rozszerzać dostępną przestrzeń, czy nie. Schowane drzwi nie rzucają się w oczy i nie zajmują dodatkowej przestrzeni.

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, które trzeba przeznaczyć na tradycyjne drzwi, dobrze jest rozważyć montaż drzwi łamanych. To ciekawe rozwiązanie aranżacyjne pozwala na dużą oszczędność miejsca, co szczególnie istotne dla małych mieszkań. Co ważne, jest to rozwiązanie bardzo interesujące i wartościowe estetycznie. Zwykle nadaje wnętrzu lekkości i pozwala na oddzielenie części mieszkania – np. części sypialnej, prywatnej.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)