Udostępnij
Skomentuj

Duravit Bagnella – przegląd serii

Chociaż umywalki stawiane na blacie znajdują zastosowanie głównie w nowoczesnych łazienkach, z powodzeniem sprawdzają się również we wnętrzach klasycznych. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać odpowiedni design. Z pomocą przychodzi seria Duravit Bagnella. Gdzie warto ją zastosować?

Klasyka w najlepszym wydaniu

Umywalki stawiane z kolekcji Duravit Bagnella powstały na bazie tradycyjnej, okrągłej miski, stąd też bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach klasycznych. Z powodzeniem możemy je również zastosować we wnętrzach urządzonych w stylu:

 • retro,
 • vintage,
 • industrialnym,
 • skandynawskim,
 • rustykalnym,
 • prowansalskim,
 • shabby chic.

Są to zatem uniwersalne produkty. Dodatkowo ich cechą charakterystyczną jest niewyszukany design, co ma swoją zaletę. Sprawia, że są to rozwiązania ponadczasowe, które nie poddają się chwilowym trendom i w każdych okolicznościach pięknie się prezentują. Nawet niezależnie od tego, czy znajdują zastosowanie w łazienkach prywatnych czy też w sektorze publicznym.

Klasyczna forma pozbawiona jakichkolwiek upiększeń i zdobień dodaje wnętrzu elegancji. Na uwagę zasługuje szeroki rant, który wpada w oko i sprawia, że umywalka prezentuje się ciekawie, zwłaszcza w otoczeniu drewnianego bądź kamiennego blatu. Tak naprawdę jednak umywalki z serii Duravit Bagnella można łączyć z różnym typami blatów. Sprawdzą się także w przypadku konsoli łazienkowych.

Dzięki chromowanemu pierścieniowi zamontowanemu na spodzie umywalki miejsce styku z blatem prezentuje się elegancko. Taka konstrukcja ułatwia również czyszczenie.

Co więcej, umywalki z serii Duravit Bagnella dostępne są także w wersji z powłoką WonderGliss. Jej zastosowanie ma wiele zalet. Sprawia ona, że powierzchnia umywalki:

 • jest gładka – dzięki temu brud i kamień mniej się osadza, a część zanieczyszczeń spływa wraz z wodą,
 • przez długi czas pozostaje czysta,
 • nie wymaga zawiłych czynności pielęgnacyjnych – wystarczy miękka szmatka wykonana z mikrofibry, irchy lub bawełny oraz delikatny środek czyszczący, na przykład płyn do mycia naczyń.

Zalety umywalek stawianych

Chociaż powszechnie uważa się, że umywalki stawiane najlepiej wyglądają w łazienkach nowoczesnych, prosta, klasyczna, a zarazem minimalistyczna forma produktów z serii Duravit Bagnella sprawia, że z powodzeniem możemy je zastosować we wnętrzu urządzonym tradycyjnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie nabierze świeżości i niepowtarzalnego wyglądu.

Oprócz pięknego wyglądu umywalki stawiane (nablatowe) mają także szereg innych zalet, w tym między innymi:

 • wyposażone są w wysoki rant – taka konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania. Ułatwia bowiem wykonywanie czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Co więcej, sprawia, że woda nie chlapie po blacie, dzięki czemu zachowa on swój estetyczny wygląd na dłużej. Nie będzie również wymagał ciągłego przecierania,
 • oferują dodatkową przestrzeń na przechowywanie – wszystko za sprawą blatu, na którym możemy trzymać kosmetyki i wszelkie przybory, których używamy podczas codziennej pielęgnacji,
 • ukrywają nieestetyczne elementy montażowe – zwykle znajdują się on pod blatem – w szafce lub konsoli, dzięki czemu ich nie widać. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo sprawia, że łazienka prezentuje się schludnie.

Podsumowując, seria umywalek stawianych Duravit Bagnella to kolekcja stworzona z myślą o klasycznych wnętrzach. Dzięki okrągłej misie produkty prezentują się niezwykle elegancko. Są również praktyczne.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)