Udostępnij
Skomentuj

Duravit Inipi – przegląd serii

Prywatna sauna to rozwiązanie, na które nie każdego stać. Jeżeli jednak już pojawia się w naszym domu, warto zadbać o to, aby była należycie wyeksponowana. Ciekawą formą odznaczają się produkty z serii Duravit Inipi. Czym się one wyróżniają?

Wysoki komfort relaksu

Jeszcze do niedawna sauny lokalizowane były w piwnicach, zdala od sfery mieszkalnej. Nie chodziło jedynie o to, by stworzyć zaciszne miejsce, ale także o to, że dotychczasowe rozwiązania konstrukcyjne nie pozwalały na przeniesienie sauny do części łazienkowej. Duravit wraz z zespołem projektowym EOOS zmienił tę koncepcję i stworzył saunę Inipi, którą z powiedzeniem możemy umieścić w  strefie mieszkalnej, ciesząc się tym samym łatwym dostępem do luksusowego relaksu.

Cechą wyróżniającą saunę Inipi spośród innych rozwiązań na rynku są jej kompaktowe rozmiary, które sprawiają, że z łatwością zmieści się ona na poddaszu, jeżeli odpowiednio przygotujemy jego projekt. Niewielka przestrzeń sauny została zaprojektowana w taki sposób, iż umożliwia komfortowy relaks w luksusowych warunkach.

Atuty serii Duravit Inipi

Dzięki przeźroczystemu, w pełni szklanemu frontowi model Inipi prezentuje się niezwykle elegancko. Dodaje łazience i pokojowi kąpielowemu szyku. Co więcej, taka konstrukcja zachęca do regularnego korzystania z sauny, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Jakie jeszcze zalety ma produkt oferowany przez serię Duravit Inipi? Oto najważniejsze:

  • możliwość sterowania pilotem – innowacyjny system obsługi sauny sprawia, że za pomocą kilku kliknięć możemy zmienić jej ustawienia, dostosowując temperaturę do naszych indywidualnych potrzeb. Dołączony do zestawu pilot jest poręczny i intuicyjny w obsłudze, co ułatwi komfortowe korzystanie z sauny. Swym wyglądem przypomina kamień, dzięki czemu prezentuje się niezwykle elegancko. Ustawienia sauny można również zmieniać, korzystając z wyświetlacza, który znajduje się za osłoną sauny. W praktyce zatem system ten oferuje dwie możliwości obsługi,
  • różnorodne szerokości – aby maksymalnie dostosować saunę do dostępnego metrażu, marka Duravit oferuje osiem różnorodnych wariantów saun. Najmniejsza jest linia B Super Compact. Dostępne są jednak także większe rozwiązania, na przykład linia Ama z oddzielnym prysznicem, co zapewnia wysoki komfort korzystania z sauny,
  • wysoka wydajność pieca – został on jednolicie wyłożony specjalnymi ceramicznymi kamieniami do sauny, które w porównaniu z kamieniami naturalnymi wykazują większą trwałość i wytrzymałość. Co więcej, nie ma konieczności ich wymiany po upływie standardowego okresu użytkowania sauny. Wydajny piec gwarantuje odpowiedni komfort cieplny. Sprawia również, iż koszty eksploatacyjne są niższe, na czym na pewno powinno nam zależeć,
  • odpowiednie warunki klimatyczne – wpływ na to ma przede wszystkim zwiększona wydajność pieca, a także innowacyjny system obsługi sauny, który sprawia, że z łatwością możemy dostosować temperaturę do naszych potrzeb i preferencji. Ponadto cały system techniczny ukryty jest w bocznym przedłużeniu jednej ze ścian, dzięki czemu nic nie zakłóca naszego komfortu wypoczynku. Odprężeniu sprzyja również całkowicie przeszklony front sauny. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale również tworzy optyczne złudzenie większej przestrzeni, co wpływa na nas pozytywnie. Wydajny piec pozwala podgrzać temperaturę do 110o Celsjusza poniżej sufitu. W górnym obszarze leżącym sięga ona około 75o C, a poniżej dolnego obszaru siedzącego i leżącego około 600 C. Gwarantuje to odpowiednie warunki klimatyczne,
  • różnorodne warianty konstrukcyjne – sauny Inipi występują w kilku wariantach. Dostępne są modele przyścienne, narożne i wolnostojące.

Dzięki różnym profilom temperatur, scenografiom świetlnym, a także możliwości zaprogramowania dźwięków, sauny z serii Duravit Inipi gwarantują wypoczynek w luksusowych warunkach. Są w stanie sprostać nawet najwyższym oczekiwaniom, tworząc optymalną przestrzeń dla odprężenia.

Podsumowując, prywatna sauna to rozwiązanie niezwykle wygodne, które sprawia, że możemy w każdej chwili zafundować sobie luksusowe SPA w domowym zaciszu. Dzięki kompaktowym rozwiązaniom z serii Duravit Inipi z łatwością urządzimy saunę w strefie mieszkalnej, eksponując jej piękny wygląd.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)