Udostępnij
Skomentuj

Jaki hoker z oparciem wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Oferta hokerów jest na tyle szeroka, że bez problemu znajdziemy w niej hokery o dowolnej estetyce. Jednym z popularnych wyborów są hokery z oparciem.

Hoker z oparciem czy bez? Które rozwiązanie wybrać?

Oba rodzaje hokerów mają swoich zwolenników i swoje mocne strony. By podjąć decyzję, warto porównać hokery z oparciem i hokery bez oparcia.

Hokery z oparciem

 • Wygodne i stabilne rozwiązanie. Oparcie za plecami daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa i jest komfortowe w użytkowaniu.
 • Bywają droższe od hokerów bez oparcia.
 • Mogą mieć elegancką estetykę. Pasują do domowych wnętrz, do kawiarni i restauracji.
 • Są nieco cięższe niż hokery bez oparcia.
 • Zajmują więcej miejsca.

Hokery bez oparcia

 • Podczas użytkowania są nieco mniej wygodne, gdyż nie można się komfortowo oprzeć. Niektórzy czują się niepewnie na krzesłach tego typu.
 • Są tańsze od podobnych hokerów z oparciem.
 • Mają nieco mniej szykowny design. Pasują do domowych aranżacji, do pubów oraz bistro.
 • Bywają lżejsze, co ułatwia przenoszenie i przesuwanie ich.
 • Zajmują mniej miejsca – można wsunąć je całkowicie pod blat.
Hokery bez oparcia mogą być designerskie i mają swoje mocne strony, ale jednak pozostają rozwiązaniem mniej wygodnym i mniej bezpiecznym niż modele z oparciem. Oparcie chroni użytkownika przed nadmiernym wychyleniem się w tył, a także zapewnia komfortowe warunki podczas użytkowania hokera.

Jak wybrać hoker z oparciem?

Asortyment hokerów z oparciem jest szeroki i zróżnicowany pod względem estetyki, cen i innych parametrów. By dobrać odpowiednie hokery, warto skupić się na dopasowaniu ich do wystroju wnętrza.
 • Do wnętrz nowoczesnych – dobrym wyborem będą hokery o nowoczesnej estetyce. Najczęściej mają metalową, chromowaną konstrukcję oraz tapicerowane siedzisko z oparciem. Ich kształty bywają wymyślne, ale przez to wyróżniają się na tle innych mebli i wnoszą do pomieszczenia sporą dawkę nowoczesnej estetyki.
 • Do wnętrz rustykalnych i eko – najlepszym wyborem będą hokery z oparciem drewniane. Mają ponadczasowy styl i są wygodne w użytkowaniu. Odcień drewna warto dobrać tak, by nawiązywał do pozostałych mebli w pomieszczeniu.
 • Do wnętrz skandynawskich, loft i minimalistycznych – dobrym wyborem będą proste hokery o surowym designie. Hokery czarne, białe i szare pasują do większości aranżacji skandynawskich, loft i minimalistycznych. Hoker z oparciem szary wydaje się też dość praktycznym wyborem pod względem utrzymania go w czystości.
 • Do wnętrz glamour – wnętrza glamour także można uzupełnić efektownymi hokerami. Do aranżacji tego typu warto wybrać hokery o połyskującej, chromowanej podstawie i siedzeniu z oparciem, które wykończono efektowną i miękką tkaniną. Dobrym wyborem będą hokery pikowane, jak również hokery z wysokim oparciem i podłokietnikami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hokerów z oparciem?

Nie tylko kwestie estetyczne mają znaczenie podczas zakupu hokerów z oparciem. Asortyment krzeseł tego typu jest na tyle szeroki, że można znaleźć w nim rozwiązania różniące się także pod względem kwestii technicznych i jakościowych. By być zadowolonym z zakupionych hokerów, warto zwracać uwagę na detale i kwestie techniczne:
 • Wysokość siedzenia – to podstawowa kwestia techniczna, która będzie miała wpływ na wygodę użytkowania hokera i na jego dopasowanie do stołu lub blatu. Przyjmuje się, że odległość pomiędzy siedzeniem a dolną krawędzią blatu powinna wynosić minimum 25 centymetrów lub więcej.
 • Opcje regulacji – niektóre hokery są wyposażone w opcję regulacji wysokości siedzenia, a część hokerów z oparciem to hokery obrotowe.
 • Konstrukcja – hokery mogą wspierać się na klasycznych nogach, jak standardowe krzesła, lub na podstawie. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i mocne strony. Hokery przypominające krzesła mają bardziej sielski urok i wyglądają tradycyjnie. Hokery z podstawą są dość nowoczesne i designerskie. Ciekawym rozwiązaniem może być również hoker z oparciem na kółkach, który będzie można łatwo przesunąć.
 • Materiał wykonania – hokery z oparciem mogą być wykonane z drewna, metalu, mogą być wykonane z materiałów łączonych, a także posiadać tapicerkę z tkanin lub skóry. Możliwości jest wiele, ale kwestią priorytetową jest jakość zastosowanych materiałów, odporność na uszkodzenia oraz łatwe czyszczenie.
 • Marka – to kwestia, która również ma niebagatelne znaczenie. Warto wybierać meble znanych i cenionych marek, ponieważ za renomą producenta często stoi wysoka jakość oferowanych produktów. Hoker Halmar lub hoker King Home to bezpieczny wybór, gdyż są to firmy znane i cenione przez kupujących.
Hokery z oparciem to wygodne, efektowne i praktyczne rozwiązanie. Hokery tego typu świetnie sprawdzają się w kawiarniach, restauracjach i w domowych jadalniach oraz kuchniach. Są komfortowe, bezpieczne i designerskie. Warto sięgnąć właśnie po taki wariant hokerów, by zyskać maksymalnie wygodne siedzenia o optymalnej wysokości i efektownym designie.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)