Udostępnij
Skomentuj

Jaki kolor mebli do małej kuchni wybrać? Jak urządzić modną kuchnie?

Zastanawiasz się jakie meble kuchenne do zabudowy wybrać? Lub jak łączyć intensywne kolory mebli? Odpowiadamy!

Jaki kolor wybrać do kuchni?

Popularne, gotowe zestawy mebli proponowane do małych kuchni najczęściej są w kolorze białym z dodatkowym wykończeniem na wysoki połysk.

Polecane stoły kuchenne

Biała barwa to bardzo uniwersalna i praktyczna opcja do każdej kuchni, a zwłaszcza do małej, ponieważ oprócz tego, że kolorystycznie nigdy nam się nie znudzi (możemy zmieniać akcenty kolorystyczne do woli) to na dodatek odbijając od siebie światło, optycznie powiększa pokój.

Warto wiedzieć!

Jeśli chcemy połączyć kuchnię z innym pokojem, należy unikać wyrazistych kolorów i postawić na takie, które będą neutralnie komponować się z resztą pomieszczenia. Jeśli natomiast kuchnia jest osobno, nie jest malutka i mamy ochotę na wyrazistą fuksję, granat czy zieleń – nic nie stoi na przeszkodzie! Meble kuchenne do zabudowy pozwolą nam na każdy kolor – zwłaszcza, że wiele niezależnych, lokalnych firm często zajmuje się robieniem ciekawych frontów do najpopularniejszych systemów modułowych.

Jaki stół do kuchni wybrać? Warto postawić na taki, który będzie się komponować z resztą mebli – na przykład w kolorze kuchni, biały albo szklany. Każdy z tych stołów zagwarantuje nam inną aranżację, choć kuchnia, jako pomieszczenie, bardzo lubi się z nowoczesnością, dlatego warto zadbać o taki akcent i wybrać taki stół, który ma wykończenie na wysoki połysk.

Jak łączyć kolory mebli w małej kuchni

Mała kuchnia lubi spokój. Dlatego warto się zdecydować na dwa lub trzy kolory – nie więcej. Warto też mieć jeden odcień bazowy i resztę kolorów używać jako akcenty kolorystyczne w kuchni. Intensywne kolory mebli będą się dobrze komponować ze spokojnymi i neutralnymi odcieniami farb na ścianę i kafelek.

Wertykalne łączenie kolorów wciąż ustępuje miejsca najpopularniejszym połączeniom „dwie ściany/dwie ściany” lub „trzy ściany/jedna ściana”. Takie wariacje polegają na użyciu dwóch kolorów i pomalowaniu nimi całej powierzchni ściany. Inaczej sprawa wygląda w kuchni, gdzie wertykalne łączenie kolorów oznacza podzielenie kuchennych mebli zgodnie z modułami (jeden moduł to jeden zestaw – górna i dolna szafka) i wybranie kilku różnych kolorów frontów, i poukładanie ich w ciekawą, pionową kompozycję.

Jak optycznie powiększyć kuchnie

Mając małe mieszkanie, pewnie nie raz zastanawiałaś się jak optycznie powiększyć pomieszczenie? Jeszcze raz zbierzmy wszystkie sposoby:

  • Jasna kuchnia to oczywiste rozwiązanie i najbardziej skutecznie. Dodatkowo, można zwiększyć efekt wybierając błyszczące fronty.
  • Kolejnym sposobem na powiększenie pomieszczenia jest połączenie go z innym pomieszczeniem (tworząc jeden, duży pokój). Przykładowo, może być to salon z kolorowym aneksem kuchenny, oddzielonym wyspą lub stołem.

Meble kuchenne na wysoki połysk

Kuchnie w nowoczesnym stylu dobrze znają cudowne właściwości mebli wykończonych na wysoki połysk. Jakie są ich wady i zalety? Zobacz naszą tabelkę!

Zalety i wady mebli na wysoki połysk

ZALETY

  • Wysoki połysk zapewnia wrażenie głębi, dzięki czemu meble zachowują się trochę jak lustra
  • Ogromny wybór kolorów
  • Nowoczesny, minimalistyczny design
  • Uniwersalność i neutralność

WADY

  • Odbijają się na nich odciski palców, a także tłuste plamy i zacieki
  • Są podatne na zarysowania
  • Mogą się pojawiać pęcherze i odpryski

Gdy mamy minimalistyczne meble i dodatki, takie jak stół ze szklanym blatem, z łatwością możemy dodać pomieszczeniu trochę fantazji. Takim ciekawym rozwiązaniem są kolorowe płytki do kuchni, które przełamują modę na szarości i biele. Pięknie w minimalistycznych wnętrzach wyglądają również płytki z kolorową mozaiką, które nadają pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru.

Wielu producentów wyszło naprzeciw oczekiwaniom i zaprojektowała kafelki o standardowych wymiarach, które składają się z wielu mniejszych elementów. Całość jest zdecydowanie bardziej oszczędna dla portfela i wygląda bardzo estetycznie (sprawia wrażenie, że każda malutka mozaika została przyczepiona osobno).

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)