Udostępnij
Skomentuj

Jaki regał na zabawki kupić? Czym kierować się podczas zakupu?

Regał na zabawki oraz łóżeczko dziecięce to pierwsze meble kupowane dla maluchów. Jaki regał na zabawki kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jaki regał na zabawki kupić?

Podczas zakupu mebli należy kierować się przede wszystkim względami estetycznymi, ceną, jakością wykonania oraz funkcjonalnością danego produktu. W przypadku wyposażenia do pokoju dziecięcego dochodzi jeszcze jedno kryterium – bezpieczeństwo. Regał na zabawki dla dziecka musi być wykonany w taki sposób, aby nie zagrażać maluchowi podczas zabawy, czasem bardzo dynamicznej. Ponadto regał dziecięcy powinien być pojemny oraz praktyczny – mieścić wiele zabawek o różnych kształtach i gabarytach, a także wpisywać się w aranżacje wnętrza pokoju malucha. Kupując regał na zabawki do pokoju dziecięcego, lepiej zdecydować się na model, składający się zarówno z półek – szerszych oraz węższych, szuflad, a także części zamykanej. W takim meblu nietrudno schować większe i mniejsze zabawki, puzzle, kolorowanki i inne niezbędne do zabawy gadżety.

Biorąc pod uwagę materiał, z jakiego wykonane są meble dla dzieci, rodzice mają do wyboru:

  • regał na zabawki drewniany – najczęściej wykonany z wytrzymałego i solidnego drewna bukowego lub dębowego. Ze względu na łatwość ich barwienia można zakupić regały drewniane we wszelakich barwach, a tym samym wybrać najlepszy model, pasujący do pokoju dziecka;
  • regał na zabawki z płyty MDF – laminowany lub oklejany, dostępny w różnych wzorach. Szczególnie popularnym modelem w ostatnim czasie jest regał na zabawki dąb sonoma. Meble laminowane odporne są na zarysowania i wilgoć;
  • regał na zabawki plastikowy – może przybierać różne formy, często składa się z jednakowej wielkości półek, które wyposażone są w wyciągane, przeźroczyste kosze z tworzywa sztucznego. Regały plastikowe produkowane są w rozmaitych kolorach i niewątpliwie stanowią jedne z ciekawszych rozwiązań do pokoju dziecięcego;
  • regał na zabawki metalowy – różni się zdecydowanie od tego typu mebli dla dorosłych. Regały na zabawki do pokoju dziecięcego posiadają metalowe konstrukcje i pokryte są ekologicznymi farbami, które dzięki wyeliminowaniu czynnika mogącego powodować alergie, są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Dołączone do regału kolorowe kosze, wykonane są najczęściej z plastiku.

Regał na zabawki do pokoju dziecięcego

Wygoda użytkowania, bezpieczeństwo, cena, funkcjonalność – to ważne elementy regału do pokoju dziecięcego, ale dla maluchów najważniejsze jest, aby regał nie był kolejnym nudnym meblem w mieszkaniu. Ciekawe formy i motywy z ulubionych bajek, to wizytówki regałów na zabawki. Dostępne w ofertach producentów modele wpiszą się zarówno w gusta dziewczynek, jak i chłopców. Regał na zabawki dla chłopca z motywem z bajki Auta albo mebel dla dziewczynki w formie domku. Dzieci będą zachwycone takimi rozwiązaniami!

Jakie modele mebli do przechowywania są najczęściej wybierane do pokoju dziecięcego?

  • Regał na zabawki na kółkach – estetycznie się prezentuje, a do tego jest niezwykle funkcjonalnym meblem. Łatwo przesunąć go w inne miejsce wraz z całą zawartością. Tego typu regały wykonane są kolorowego tworzywa sztucznego, często posiadają również motywy z bohaterami z ulubionych bajek dzieci, np. regały na zabawki Curver, które dostępne są zarówno w wersji dla dziewczynek, jak i dla chłopców.
  • Regał na zabawki z koszami – wykonane z tworzywa sztucznego, drewna lub płyt MDF. Występują w kilku wersjach – drewnianej lub metalowej konstrukcji, na której umieszczone są kolorowe kosze z plastiku, oraz tradycyjnego regału – wyposażonego w ozdobne pojemniki wykonane z drewna, MDF, wikliny lub tworzywa sztucznego.
  • Regał na zabawki Auta – jeden z popularniejszych modeli wśród chłopców, nawiązuje on do motywu z bajki Auta. Produkowany jest zarówno w wersji z koszami, jak i na kółkach.
  • Regał na zabawki domek – ten model powstał przede wszystkim z myślą o dziewczynkach. Najczęściej tego typu regały są koloru białego lub różowego. Często wyposażone w półki oraz szuflady, umożliwiają przechowywanie ulubionych zabawek, książek i kolorowanek.

Na co zwrócić uwagę kupując regał na zabawki dla dziecka?

Jak zostało wspomniane na samym początku – meble do pokoju dziecięcego muszą być: funkcjonalne, ładne, dobrze wykonane i bezpieczne. Poszukując idealnego regału na zabawki dla dziecka, warto więc kierować się tymi kryteriami. Pod względem funkcjonalności należy zwrócić uwagę na wyposażenie regału – ilość półek, szuflad, części zamykanych. Dodatkowym atutem będą zamontowane kółka, które umożliwią przestawienie mebla bez większego wysiłku. Kupując regał dla dziecka, warto wybrać model dopasowany do wieku i wzrostu malucha. Zbyt wysoki mebel z półkami zamontowanymi poza zasięgiem dziecka, zniechęci go do sprzątania po zakończonej zabawie, a nie o to przecież chodzi. Dziecko, które nie dostanie do ulubionej zabawki, może zacząć wspinać się po regale, co stworzy dodatkowe niebezpieczeństwo.

W pokoju dziecięcym powinny znajdować się same solidne i dobrze wykonane meble. Ma to zasadnicze znaczenie pod kątem bezpieczeństwa malucha. Na ten element składa się wiele czynników, przede wszystkim – materiał, z jakiego wykonany jest mebel oraz jakość jego wykonania. Decydując się na meble malowane farbami, należy upewnić się, że są one ekologicznymi substancjami, które nie wywołają alergii u pociechy. Powierzchnia półek, szuflad i szafek powinna być gładka, a wszelkie rogi i kanty zaokrąglone – nieostre, aby dziecko nie przecięło na nich rączki.

Rodzice poszukujący idealnego regału na zabawki dla dziecka, stają przed bardzo ważnym wyborem. W jednym meblu muszą połączyć wygodę użytkowania, design pasujący maluchowi, a także zadbać o jego bezpieczeństwo. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają połączyć te trzy elementy, dzięki czemu wybór regału na zabawki nie jest tak trudny, jak mogłoby się to wydawać na początku.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)