Udostępnij
Skomentuj

Lampa nocna do gniazdka - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Wiele osób zastanawia się czy lampka nocna jest w ogóle potrzebna. Tymczasem jak się okazuje, sprzedaż tego rodzaju oświetlenia stale rośnie. Dlatego warto zastanowić się przede wszystkim nie czy warto kupić lampkę nocną, ale jaką lampkę nocną wybrać. Jeśli już bowiem mamy zamiar cieszyć się wysoką jakością i przystępną ceną, róbmy to z produktem, o którym marzyliśmy. Oto kilka słów więcej o lampkach nocnych do gniazdka.

Rodzaje lampek nocnych

Warto zacząć od analizy różnych lampek nocnych, by wiedzieć z jakich produktów wybieramy. Wśród różnego rodzaju lampek nocnych możemy wymienić różne typy. Oto najpopularniejsze:

  • Lampka do kontaktu – czyli właśnie ta, o której mowa w tym poradniku. Jest to fajny, kompaktowy rodzaj lampki, która zmieści się w każdej torbie i będzie doskonała w każdej podróży. To przyjemne, delikatne światło, które skryje pokój w przyjemnym dla oczu mroku.
  • Lampka na ścianę – idealny rodzaj lampki jeśli szukamy tej, która może wpasować się w otoczenie i w dzień być ciekawą ozdobą. Nocą daje przyjemne światło w różnej gamie kolorystycznej. Często lampki nocne na ścianę przyjmują interesujące kształty, które dopełniają wystrój pomieszczenia.
  • Lampka stojąca – w różnych kształtach i kolorach. To lampka nocna do różnego rodzaju sypialni, która jest wytrzymała, pozbawiona małych elementów i skutecznie oświetlająca wybraną przez nas przestrzeń. To znów zabawa z kolorami i kształtami – zawsze w przyjemnej barwie, by wybrany przez nas pokój był idealnie doświetlony w taki sposób, w jaki lubimy.

Rodzaje lampek do gniazda

Decydując się na lampkę nocną do gniazda, możemy wybierać miedzy kilkoma typami. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na podziale na lampki małe i duże. Lampki małe służą głównie delikatnemu oświetleniu pokoju, często są używane przez rodziców maluchów, które boją się same spać bądź boją się ciemności. Dają przyjemne i stonowane światło, które nie rozbudza i nie przeszkadza innymi. Z kolei nieco większe lampki nocne do gniazdka LED, tutaj nazywane lampkami dużymi, są przeznaczone często np. do czytania. Przy nich nie uda się spokojnie zasnąć, jednak ich kompaktowość jednak istnieje, gdyż muszą być lampkami wtykowymi do sypialni. Kolejny rodzaj to lampka o ostrym świetle i świetle stonowanym oraz podział na lampki z funkcją odstraszania insektów i owadów oraz lampki tradycyjne.

Zalety posiadania lampki nocnej

Lampka nocna to idealny produkt, jeśli z jednej strony mamy dzieci i potrzebujemy czegoś, co nie będzie rozbudzało, np. w porze karmienia, ale co sprawi, że nie będzie też uciążliwe dla rodziców czy domowników. Z drugiej jednak strony musi także oświetlać najważniejsze elementy. Dlatego jest to lampka wyjątkowa i potrzebna. Ogólnie może nam także umożliwić lepszy sen czy skuteczne czytanie przed nim, dlatego posiadanie lampki nocnej to niezwykle ważna rzecz (nie wspominając już o walorach estetycznych).

Jak wybrać? Lampka nocna LED do gniazdka

Jeśli szukamy dobrej lampki nocnej wtykowej, to musimy zdecydować się przede wszystkim na jakieś rozwiązanie, jeśli chodzi o jej zastosowanie. Pod tym kątem dobieramy lampkę nocną LED dziecięcą lub lampkę nocną do sypialni. Drugim aspektem jest jej moc. Nie możemy kupować zbyt mocnej, nawet jeśli chcemy czytać przed snem, ani też za słabej, nawet jeśli posłuży jako nocne oświetlenie pokoju dziecka. Po trzecie liczy się także jej wydajność, a więc sposób, w jaki zużywa energię oraz w jaki zużywa się. Dzięki temu będziemy mogli w stu procentach wykorzystać to, co daje nam ten produkt.

Czy to do pokoju dziecięcego, czy to do sypialni rodziców – lampka jest niezwykle potrzebna nocą, gdy chcemy poczytać czy po prostu zasypiać przy delikatnym, stymulującym świetle. Dlatego warto zwrócić uwagę na stosunek jej jakości do ceny i wybrać taki produkt, który zadowoli nas w stu procentach.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)