Udostępnij
Skomentuj

Lampka nocna dla dziecka - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Wbrew pozorom lampka nocna dla dziecka to niezwykle istotny zakup do każdego pokoju. Jest ona niezwykle potrzebna, zwłaszcza wtedy, kiedy nasz milusiński zaczyna uczyć się samodzielnego zasypiania oraz gdy wchodzi w okres wzmożonej obawy przed ciemnością. Musi być to jednak lampka doskonale sprawdzająca się w akcji i niebanalnie wyglądająca. Jak dobrać lampkę nocną do pokoju naszego dziecka?

Zalety posiadania lampki nocnej w pokoju dziecinnym

Lampki nocne dla dzieci nie służą do czytania, a są w szczególny sposób wykorzystywane do delikatnego oświetlania pomieszczenia. Niewątpliwie nieco starsze dzieci, z reguły, boją się ciemności, a jak dowiedziono naukowo ich zasypianie przy delikatnym świetle właściwej barwy może sprawić, że sen będzie dużo przyjemniejszy (okres wzmożonej obawy przypada zwykle na lata 3 – 4). Zatem lampka nocna to przedmiot, który w szczególny sposób przyda się mamie w pierwszych latach życia malucha, właściwie od jego narodzin, aż do okresu wczesnoszkolnego.

Nie tylko dla najmłodszych

Dziecięca lampka nocna, wbrew pozorom, nie jest tylko i wyłącznie pomocą dla dzieci. Przede wszystkim ma służyć domownikom. Podczas wstawania do naszego malucha w środku nocy słabe światło lampki idealnie przyda się, by nie zbudzić pozostałych osób śpiących w domu czy nie wzbudzić czujności zwierząt domowych, które to z kolei mogłyby obudzić cały dom. Dodatkowym atutem jest to, że światło z lampki nocnej dla dziecka jest mniej ostre i nie sprawi problemu ani naszym oczom przyzwyczajonym do ciemności nocy, ani oczom milusińskiego. To idealny kompromis między widocznością, a nierozbudzeniem całkowitym dziecka. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo – rodziców i dziecka. Można z łatwością zerknąć do pokoju i sprawdzić jak nasz maluch śpi oraz czy czegoś mu nie brakuje.

Rodzaje lampek nocnych dla dzieci

Wśród wielu produktów na rynku warto skupić się na takich, które nie są banalnymi lampkami nocnymi dla każdego. Może być to lampka nocna na baterie lub lampka podłączana do kontaktu. Rodzaj zasilania nie jest aż tak istotny. Furorę w ostatnich latach robią lampki nocne dla dziecka z projektorem. W delikatny sposób czarują inną rzeczywistość na suficie czy ścianie i sprawiają, że pokój tonie w przyjemnej poświacie. Drugim ciekawym rozwiązaniem jest lampka nocna dla dziecka do kontaktu. To delikatna strużka światła, która w sposób doskonały oświetli przyjemnym odcieniem pokój malucha. Jest też kompaktowa, a więc z łatwością zabierzemy ją w podróż. Z kolei lampka dziecięca w kształcie chmurki na ścianę będzie świetnym pomysłem na dekorację wnętrza, a przy tym na niebanalne oświetlenie pokoju. Kolejnym przykładem lampki nocnej dla dzieci jest lampka stojąca, która może przybierać szereg różnych kształtów i oprócz oświetlania wnętrza, może także służyć maluchowi do zabawy.

Lampka nocna dla dziecka – jak wybrać?

Wybierając lampkę dla naszego dziecka, musimy myśleć nie tylko o wyglądzie. Warto pomyśleć o lampce nocnej Led i spróbować zróżnicować lampkę nocną dla dzieci od lampki nocnej dla niemowlaka. Każda z nich musi mieć odpowiednie właściwości i dawać delikatne, ale dostosowane do wieku dziecka światło. Oczywiście lampki dla niemowlaków również są różne i kupiona do kontaktu może być z powodzeniem wykorzystywana także w późniejszym okresie. Nie należy jednak przywiązywać się zbytnio do ceny, a szukać takiego produktu, którego stosunek tejże do jakości będzie najwyższy. W efekcie lampka nocna dla dziecka będzie spełniała wszystkie wymagania, a my będziemy mogli cieszyć się spokojnym snem naszej pociechy.

Decydując się na lampkę nocną dla dziecka musimy zwrócić uwagę, by była ona dla niego bezpieczna. Przede wszystkim powinna więc być dla maluchów przeznaczona. W drugiej kolejności warto zastanowić się nad jej jakością oraz nad tym jakiego koloru światło oraz jak silne chcemy uzyskać. Warto wybrać najlepszy produkt, by nasze dziecko miało komfortowy, zdrowy sen.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)