Udostępnij
Skomentuj

Lampka nocna LED do gniazdka - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Nie każdy z nas ma do czynienia na co dzień z lampką nocną do gniazdka – tzw. model wtykowy, jednak wielu z nas wie, w jakim celu się ją stosuje. Może być ona używana do odstraszania owadów lub do delikatnego oświetlania pokoju – jeśli tak lubimy spać, jednak najczęściej jest ona stosowana do pokoi dziecięcych, by zapewnić bezpieczeństwo rodzicom i maluszkowi. Jak więc wybrać odpowiedni model?

Zalety posiadania lampki nocnej LED

Lampki nocne dla dzieci nie służą do czytania, a są w szczególny sposób wykorzystywane do delikatnego oświetlania pomieszczenia. Niewątpliwie czy to niemowlaki czy dzieci nieco starsze, z reguły boją się one ciemności, a jak dowiedziono naukowo ich zasypianie przy delikatnym świetle właściwej barwy może sprawić, że sen będzie dużo przyjemniejszy. Zatem lampka nocna to przedmiot, który w szczególny sposób przyda się mamie w pierwszych miesiącach po narodzinach, jak i w późniejszym czasie – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Komu potrzebna jest lampka nocna wtykowa?

Dziecięca lampka nocna, wbrew pozorom, nie jest tylko i wyłącznie pomocą dla dzieci. Przede wszystkim ma służyć domownikom. Podczas wstawania do niemowlaka czy starszego dziecka w nocy słabe światło lampki idealnie przyda się, by nie zbudzić pozostałych osób śpiących w domu czy nie wzbudzić czujności zwierząt domowych, które to z kolei mogłyby obudzić dziecko. Dodatkowym atutem jest to, że światło z lampki nocnej dla niemowlaka czy dziecka jest mniej ostre i nie sprawi problemu ani naszym oczom przyzwyczajonym do ciemności nocy, ani oczom malucha. To idealny kompromis między widocznością, a nierozbudzeniem całkowitym dziecka. Dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo – rodziców i dziecka. Można z łatwością zerknąć do pokoju i sprawdzić jak nasz milusiński śpi oraz czy czegoś mu nie brakuje. Jednak warto również pamiętać, że lampki wtykowe LED do kontaktu również mogą spełniać funkcję ochronną przed owadami, zwłaszcza w trakcie lata.

Na jakie cechy zwracać uwagę?

Lampka nocna do kontaktu powinna być przede wszystkim używana zgodnie z jej przeznaczeniem. Nie możemy zatem pozwolić, by ktokolwiek próbował przy niej czytać. Jest to bowiem delikatne światło, które służy uspokojeniu i wyciszeniu w przyjemnej atmosferze i nie dostarcza wystarczającej barwy i siły światła, by skutecznie czytać. Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwracać uwagę jest jej przeznaczenie. Jest to bowiem lampka, która może przydać się rodzicom, zwłaszcza w pokoju dziecięcym, by nie obudzić innych domowników, by nie przeszkadzała w spaniu, ale także by przekonać dzieci do samodzielnego spania jako remedium na strachy. Warto pomyśleć, by światło lampki nocnej wtykowej było delikatne, łagodne i w przyjemnym kolorze. Zwykle dominują lampki z odcieniami niebieskimi oraz zielonymi. Jeśli jest to lampka typowo dedykowana do odstraszania owadów, musi być dobrze umiejscowiona, by nie rzucać zbyt dużego światła na oczy uniemożliwiając sen. Kupując lampkę do gniazda wtykową powinniśmy także zwrócić uwagę, by nie miała ona zbyt dużej mocy. W przeciwnym wypadku nawet delikatna barwa nie pomoże nam w korzystaniu z niej właściwie. Pamiętajmy, że jest to lampka dedykowana oświetlaniu w sposób subtelny pokoju i nie powinna zbytnio razić naszego dziecka, gdy w środku nocy trzeba będzie go nakarmić. Nie powinna także rozbudzać ani nas, ani dziecka, by nie sprawiać, że nie będziemy w stanie już później usnąć.

Lampka nocna do sypialni dziecka LED do gniazdka powinna być wybierana przede wszystkim świadomie. Wiedząc do czego służy i jak jej używać możemy z łatwością dobrać idealny jej rozmiar, kształt oraz jakość światła. Ważne, byśmy pamiętali, że nie każda lampka wtykowa dobrze sprawdzi się w każdym wnętrzu. Szukajmy także takich lampek, które maja kompaktowe rozmiary, by w razie czego zabrać ją na wakacje. Warto zatem zwrócić uwagę, by był to produkt o doskonałym stosunku jakości do ceny.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)