Udostępnij
Skomentuj

Lampki choinkowe LED na baterie – jakie wybrać? Czy warto?

Lampki choinkowe nie muszą być zasilane sieciowo, w sprzedaży znajdziemy także lampki na baterie. Czy warto je kupić? Jak wybrać?

Lampki choinkowe LED na baterie – do czego mogą się przydać?

Oświetlenie choinki bywa stosowane nie tylko do dekorowania drzewka świątecznego, ale również do tworzenia różnych innych dekoracji sezonowych. Część z tych dekoracji jest jednak na tyle oddalona od gniazdek elektrycznych, że nie sposób byłoby zapewnić im zasilanie sieciowe. Z tego właśnie względu warto wziąć pod uwagę zakup lampek choinkowych na baterie.

Lampki choinkowe LED na baterie mogą mieć wiele zastosowań, a do najpopularniejszych należą:

 • Dekorowanie nimi choinki ustawionej z dala od gniazdka – nie zawsze jest taka możliwość, by usytuować choinkę w pobliżu gniazdka elektrycznego, a wówczas pojawia się problem dotyczący zasilania lampek. Na szczęście bez problemu kupimy lampki choinkowe LED bezprzewodowe, które są zasilane bateryjnie – to bardziej estetyczne rozwiązanie niż rozwijanie przedłużaczy, byle tylko zasilić klasyczne lampki.
 • Tworzenie dekoracji świetlnych w szkle – dekoracje świetlne w szklanych naczyniach robią znakomite wrażenie, ale ich wykonanie i w pełni swobodne użytkowanie jest uzależnione od zastosowania lampek z zasilaniem bateryjnym. Oświetlenie choinkowe LED na baterie można umieścić we wnętrzu wazonu, szerokiego słoja lub butelki – efekt świetlny będzie bardzo stylowy i klimatyczny (w sam raz na okres świąteczny).
 • Przyozdabianie lampkami stroików świątecznych – wiele jest inspiracji ze stroikami świątecznymi w których zastosowano oświetlenie LED zamiast typowej świeczki. Lampki choinkowe na baterie w połączeniu z bombkami i gałązkami iglaków mogą być elementami wyjątkowego stroika bożonarodzeniowego.

To tylko kilka z wielu przykładowych zastosowań lampek choinkowych na baterie. To oświetlenie, które nie kosztuje wiele, a może urozmaicić sezonowe dekoracje.

Lampki choinkowe na baterie – zalety i wady

Jak niemal każdy rodzaj dekoracji, lampki choinkowe LED na baterie mają swoje mocne i słabsze strony. Jakie są ich największe zalety, a jakie są ich wady?

Zalety i wady lampek choinkowych na baterię

ZALETY

 • Lampki choinkowe na baterie nie wymagają prowadzenia przewodów do gniazdek.
 • Lampki na baterie są zdecydowanie bardziej mobilne i niezależne niż klasyczne lampki.
 • Lampki LED na baterie mogą być zasilane bateriami akumulatorowymi (do wielokrotnego naładowania).
 • Lampki tego typu są dostępne w wielu wariantach.

WADY

 • Baterie mogą się wyczerpać w najmniej spodziewanym momencie.
 • Jeśli stosujemy zwyczajne baterie, to nie są to lampki zbyt ekologiczne z uwagi na generowane odpady.

Choć lampki choinkowe na baterie mają swoje mankamenty, to i tak jest to rozwiązanie zdecydowanie godne uwagi.

Jak wybrać lampki choinkowe LED na baterie?

Asortyment lampek choinkowych na baterie jest dość szeroki. Nie jest to nowość na rynku, dlatego oferta jest mocno zróżnicowana pod wieloma względami. By wybrać lampki LED na baterie, które spełnią oczekiwania nabywcy, warto zwrócić uwagę na szereg kluczowych kwestii:

 • Długość przewodu świetlnego – to jedna z kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie lampek choinkowych (zarówno klasycznych, jak i bezprzewodowych). Długość tę warto dopasować do rodzaju dekoracji, jaką planuje się wykonać.
 • Liczba lampek na przewodzie – niemal równie istotną kwestią, co całkowita długość przewodu świetlnego, jest kwestia liczby lampek na przewodzie. Jeśli zależy nam na silnym efekcie świetlnym, wybierzmy lampki choinkowe LED 300 lub 200, a jeśli efekt ma być symboliczny, to zdecydujmy się na lampki choinkowe LED 50 na baterie.
 • Kształt elementów świetlnych – to kwestia, która ma niebagatelny wpływ na estetykę oświetlenia choinkowego. W sprzedaży można znaleźć tak zróżnicowane propozycje, jak lampki choinkowe LED kulki, gwiazdki, sopelki, serduszka i wiele innych.
 • Kolorystyka światła – lampki choinkowe na baterie, jak i zwyczajne lampki na choinkę, mogą świecić na różne kolory. Do najpopularniejszych rozwiązań należą, oczywiście, lampki świecące na biało lub na ciepły odcień bieli, ale ciekawy efekt dają również lampki choinkowe LED kolorowe na baterie (zielone, niebieskie, czerwone lub wielobarwne).
 • Funkcje dodatkowe – lampki bezprzewodowe mogą być wyposażone w opcje dodatkowe, ale większość z nich świeci jedynie w trybie ciągłym. Mimo to warto zainteresować się ich funkcjonalnością, bo być może jeden z upatrzonych modeli będzie miał nieco więcej do zaoferowania niż pozostałe.
 • Szacunkowy czas działania – wiele osób, jeszcze przed zakupem lampek, zastanawia się nad zagadnieniem: ile świecą lampki choinkowe LED na baterie? Wszystko zależy od zapotrzebowania na energię wybranych lampek oraz od pojemności baterii lub akumulatorów, jakie się zastosuje.
 • Cena – to kolejna z kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu lampek choinkowych na baterie. Cena często idzie w parze z jakością, ale nie jest to stuprocentową regułą i dlatego najlepiej patrzeć na nią przez pryzmat pozostałych parametrów, które są kluczowe.

Czy warto kupić lampki choinkowe na baterie?

Lampki choinkowe 10 LED na baterie to ciekawa propozycja dekoracyjna do zastosowania w różnorodnych aranżacjach. Można użyć ich nie tylko na choince, ale także w charakterze elementu ściennego, jako dodatku do stroików i w wielu innych rolach. Jeśli cenimy sezonowe, świąteczne dekoracje świetlne, to lampki LED na baterie zdecydowanie mogą nam się przydać.

 
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)