Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/lampki-choinkowe-zewnetrzne-jak-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/12027/ 2019-01-02 09:04:07.000000

Lampki choinkowe zewnętrzne – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Lampki choinkowe doskonale ozdabiają nie tylko wnętrza domów, ale również ich otoczenie. Jakie lampki wybrać?

Jak ozdobić dom i jego otoczenie przy pomocy zewnętrznych lampek choinkowych?

Dekoracje świąteczne są, w dużej mierze, oparte na ozdobnym i klimatycznym oświetleniu, które bywa stosowane nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz. Taki zabieg sprawia, że dom oraz jego otoczenie stają się bardziej odświętne, efektowne i rozjaśnione, co w okresie zimowym wygląda szczególnie imponująco. Do jakich zastosowań mogą przydać się lampki choinkowe zewnętrzne?

 • Do świetlnej dekoracji choinek zewnętrznych – jednym z najpopularniejszych zastosowań lampek zewnętrznych jest zawieszenie ich na ogrodowej lub tarasowej choince. Drzewko można przyozdobić także innymi detalami (na przykład bombkami), ale bardzo często stosuje się wyłącznie odpowiednio dobrane lampki zewnętrzne choinkowe.
 • Do rozjaśnienia ganku – wejście do domu to szczególnie ważny punkt w otoczeniu budynku. Wiele osób przyozdabia drzwi wejściowe oraz ich okolicę przy pomocy świątecznych akcentów. W tej roli sprawdzą się również lampki choinkowe zewnętrzne, którymi można udekorować drzewko w donicy albo rozpiąć je w ozdobny sposób na elewacji budynku.
 • Do ozdobienia balkonu – w domach oraz w blokach mieszkalnych bardzo często można zaobserwować kolejny z wariantów dekoracji świetlnych, a mianowicie ozdobny sznur świetlny, którym owinięta jest balustrada. Lampki choinkowe zewnętrzne doskonale sprawdzą się w tej roli.
 • Do ozdoby obrzeża dachu – wiele domów w okresie zimowym i świątecznym zyskuje efektowne obramowanie dachu w postaci świetlistego węża z lampkami choinkowymi. W tej roli doskonale wyglądają lampki choinkowe zewnętrzne kule oraz sople.

To tylko kilka z wielu przykładów na to, jak można udekorować dom i jego otoczenie przy pomocy lampek choinkowych. Ten niewielki akcent sprawia, że wokół budynku robi się jaśniej i zdecydowanie bardziej uroczyście.

Popularne rodzaje lampek choinkowych zewnętrznych

Asortyment zewnętrznych lampek choinkowych jest dość mocno zróżnicowany. Wśród dekoracji tego typu najpopularniejsze są:

 • Lampki choinkowe zewnętrzne kule – elementy świetlne w lampkach tego typu mają kulisty kształt i różnorodne kolory. Lampki w kształcie kulek cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na swą uniwersalność i ponadczasową estetykę.
 • Lampki zewnętrzne w kształcie sopli – sople zwisające z rynien i parapetów wyglądają wyjątkowo zjawiskowo, a szczególnie wówczas, gdy sople te nie są lodowe i nie stanowią zagrożenia, ale są świetną imitacją świetlną. Lampki zewnętrzne w kształcie sopli najlepiej wyglądają właśnie pod dachem, pod parapetami i balustradami.
 • Lampki choinkowe zewnętrzne gwiazdki – lampki choinkowe zewnętrzne w kształcie gwiazdek mają zimowy i świąteczny urok. Są chętnie wybierane zarówno do dekorowania choinek ogrodowych, jak i do innego typu dekoracji świetlnych.

To tylko kilka z wielu różnych wariantów lampek choinkowych do użytku zewnętrznego. W sprzedaży można znaleźć wiele innych propozycji, a wśród nich lampki w różnych kształtach i kolorach, co sprawia, że można dopasować je praktycznie do każdego budynku.

Jak wybrać lampki choinkowe do użytku zewnętrznego?

Oferta lampek choinkowych zewnętrznych nie jest mała. Szeroki wybór oraz konieczność zdecydowania się na konkretne rozwiązanie sprawia, że niektórzy napotykają pewne trudności podczas zakupów. By wybrać oświetlenie choinkowe zewnętrzne, które będzie zachwycająco efektowne oraz praktyczne i funkcjonalne, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Przystosowanie do użytku na zewnątrz – wybierając lampki choinkowe zewnętrzne, należy od razu skupić się wyłącznie na tych, które są jasno oznaczone jako produkt do użytku zewnętrznego. Lampki tego typu powinny być wodoodporne i mrozoodporne, gdyż będą użytkowane w trudnych i skrajnych warunkach pogodowych.
 • Długość lampek choinkowych – to kolejna z priorytetowych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Zanim kupimy lampki choinkowe na chybił trafił, warto zmierzyć obszar, który mają ozdabiać i dobrać rozwiązanie o adekwatnej długości.
 • Kształt elementów świetlnych – lampki choinkowe zewnętrzne mogą mieć kulisty kształt, kwadratowy, w formie gwiazdek lub sopli lodu. Możliwości jest wiele, a wybór jest kwestią indywidualnych preferencji.
 • Kolorystyka lampek – lampki choinkowe do użytku zewnętrznego mogą świecić neutralnym (białym lub żółtawym) światłem, ale mogą też emitować blask w odcieniach błękitu, zieleni, czerwieni oraz w zakresie pełnego spektrum kolorów z palety RGB – wszystko zależy od wybranego rozwiązania. Za najbardziej uniwersalne i klasyczne uważa się lampki białe oraz żółte, a wiele modeli lampek może świecić na wiele różnych kolorów, w zależności od ustawień.
 • Sposób zasilania – lampki choinkowe zewnętrzne mogą być zasilane sieciowo, ale mogą też być zasilane na baterie, a nawet przy pomocy energii słonecznej. Szczególnie samowystarczalne są lampki choinkowe LED solarne zewnętrzne – świecą dzięki energii pozyskanej od słońca.
 • Tryby działania lampek oraz sposób sterowania nimi – wybierając ozdobne lampki zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z podstawową funkcjonalnością (świecenie w trybie ciągłym), czy też są to lampki działające w wielu trybach (ciągłym, sekwencyjnym, pulsującym, flesz). Istotny jest również sposób sterowania lampkami, gdyż mogą być wyposażone w lokalny przełącznik lub w pilot do zdalnego sterowania.
 • Cena – lampki choinkowe do użytku zewnętrznego mogą być zauważalnie droższe od tych, które są przeznaczone do użytku we wnętrzu, a wszystko to za sprawą lepszych zabezpieczeń przed zimnem i wilgocią. Warto porównywać ceny różnych lampek zewnętrznych i weryfikować stosunek ceny do jakości oraz funkcjonalności oświetlenia.
 • Liczba elementów świetlnych – przy wyborze lampek choinkowych zewnętrznych istotna jest nie tylko długość przewodu, ale również to, ile zawarto na nim elementów świetlnych.

Czy warto kupić lampki choinkowe zewnętrzne?

Stosowanie lampek choinkowych zewnętrznych to indywidualna kwestia. Jest to jednak jedna z najbardziej stylowych, wdzięcznych i efektownych dekoracji o świąteczno-zimowym charakterze. Warto sięgnąć po lampki choinkowe na zewnątrz i to z wielu powodów:

 • Dom i jego otoczenie o wiele lepiej wyglądają zimą, gdy ozdobi się je świecącymi lampkami.
 • To dodatkowe źródło światła wokół domu, co w okresie zimowym jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
 • Lampki choinkowe zewnętrzne nie są drogie, a dają znakomity efekt wizualny.
 • Lampki choinkowe do użytku na zewnątrz mogą posłużyć przez lata, jeśli sięgniemy po produkt solidnie wykonany.

Dekorowanie domu i jego otoczenia przy pomocy lampek choinkowych to popularne rozwiązanie, z którego zimą korzysta wiele osób. Warto spróbować, gdyż budynek nabiera wówczas zupełnie innego klimatu i rozjaśnia zimowe mroki pięknym blaskiem.

 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni