Udostępnij
Skomentuj

Łóżko drewniane do sypialni – jak wybrać? Jakie będzie najlepsze?

Szukasz idealnego łóżka drewnianego podwójnego? Pomożemy wybrać najlepszą i najkorzystniejszą opcję dla ciebie!

Jakie łóżko - drewniane czy metalowe?

Jeśli chcesz urządzić sypialnie zgodnie z zasadami feng shui, musisz odrzucić opcję łóżka metalowego, ponieważ niekorzystnie wpływa na obieg energii. Dodatkowymi atutami drewnianego łóżka w stylu klasycznym są ich właściwości prozdrowotne, antyalergiczne i ekologiczne. Równocześnie, przy odpowiedniej pielęgnacji, drewno jest niesamowicie trwałe i wytrzymałe. Łóżka drewniane mają też bardzo uniwersalny wygląd, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza.

Polecane łóżka do sypialni

Natomiast metalowe łóżka mają bardziej wysublimowane wzornictwo, przez co mogą się lepiej sprawdzić w eklektycznych wnętrzach. Oprócz tego, ich konstrukcja jest wizualnie lekka i mogą dobrze sprawdzić się w małej sypialni.

Jakie łóżko drewniane wybrać?

Oprócz prawidłowych wymiarów, bardzo ważne przy wyborze łóżka są jego dodatkowe funkcje. Do najpopularniejszych należy umożliwienie wykorzystania przestrzeni pod materacem i ułatwienie przechowywania w sypialni. Jakie łóżko z pojemnikiem wybrać? Łóżko drewniane z szufladami to najwygodniejsza opcja, ponieważ ich otwarcie nie sprawia większego problemu, a dodatkowo, przedmioty, które się tam znajdują nie są w zasięgu wzroku, przez co nie widzimy potencjalnego bałaganu. Inaczej sprawa wygląda z wersją z półkami, gdzie łatwiej o nieporządek. Niektóre firmy oferują również łóżka z podnoszonym stelażem, co z kolei wymusza od nas schowanie tam rzeczy rzadziej używanych, do których nie będzie przeszkadzać utrudniony dostęp.

  • Optymalne dla par łóżko drewniane do sypialni ma 160x200 centymetrów, natomiast minimalne wymiary łóżka drewnianego to 140x200 centymetrów.
  • Optymalne wymiary dla jednej osoby, korzystającej z łóżka drewnianego to 90x200 centymetrów, natomiast odpowiedni komfort i wygodę zapewni łóżko drewniane 120x200 centymetrów.

Jak odnowić łóżko drewniane?

Z pomocą przychodzą nowoczesne specyfiki – dostępne i specjalnie stworzone do takich prac. Najpopularniejsze z nich są na bazie lakieru, który na powierzchni mebla tworzy przezroczystą powłoczkę. Zastanawiasz się jaką farba pomalować łóżko drewniane? Najlepiej do tego celu sprawdzą się specjalistyczne farby kredowe i renowacyjne V33. W zależności od rodzaju powierzchni, mogą się przydać inne produkty, takie jak podkład dwuskładnikowy.

Co zrobić żeby drewniane łóżko nie skrzypiało?

Każde łóżko, bez znaczenia z czego zostało wykonane, prędzej czy później zaczyna skrzypieć. Jakie są sposoby na to, żeby łóżko drewniane z materacem nie skrzypiało? Jak wzmocnić drewniane łóżko? 

  • Najprostszym i najszybszym sposobem będzie dokręcenie śrub łączących poszczególne elementy. Jeśli jednak to nie pomoże, można je przykleić lub dodać gumowe podkładki. Kolejnym krokiem, który pomoże wyciszyć łóżko, jest podłożenie izolacji pomiędzy ramą a materacem. Taka izolacja może być zrobiona z gąbki, filcu lub nawet nienoszonych ubrań.
  • Jeśli twoje łóżko drewniane jest bez stelaża, możesz przejść do kolejnego punktu. Jeśli natomiast ma stelaż, on również może wydawać nieprzyjemne dźwięki. Tutaj rozwiązaniem również będzie odizolowanie go od ramy, choć tym razem do tego użyjemy gumowych tulejek.
  • Skrzypiący materac to niestety oznaka tego, że już swoje lata świetności ma za sobą. Tutaj jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego.

Warto wiedzieć!

Co mniej skrzypi – łóżko drewniane czy tapicerowane? Ze względu na swoją konstrukcję, statystycznie mniej skrzypiące jest łóżko tapicerowane.

Łóżka drewniane z zagłówkiem

Jeśli wciąż nie masz pomysłu jakie łóżko do sypialni kupić, przygotowaliśmy kolejne zestawienie cech, spośród których warto wybierać opcję dla siebie.

  • Wygodną opcją dla moli książkowych jest łóżko z zagłówkiem, dzięki któremu można się wygodnie oprzeć, bez obaw o nieprzyjemny chłód bijący zza ściany oraz ryzyko odsunięcia mebla.
  • Wysokie łóżko drewniane do sypialni to idealna opcja dla osób, które mają problemy z bólem w biodrze czy w kolanie. Dzięki wyższej konstrukcji wstawanie z takiego łóżka będzie mniej uciążliwe i niekomfortowe.
  • Łóżko do sypialni tapicerowane to produkt dla osób ceniących sobie niebanalne meble, elegancję i przytulność. Pamiętaj jednak, że taki rodzaj łóżka sprawdzi się dobrze tylko w dużych pomieszczeniach.
Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)