Udostępnij
Skomentuj

Poziomica do domu - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Poziomica wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa. Czasami rynek zasypuje różnymi rozwiązaniami, które mogą zostać wykorzystane w wielu rożnych sytuacjach. To na pewno wtedy budzą w tobie wątpliwości i sam już nie wiesz, co tak naprawdę wybrać.

Przede wszystkim pierwszym krokiem do udanego zakupu jest zadanie sobie bardzo prostego pytania: jaka poziomica do domu? W ten sposób dokładnie odpowiesz sobie, czego tak naprawdę potrzebujesz oraz do czego będziesz używać narzędzia.

Poziomica – co to jest?

Poziomica to zazwyczaj belka, w której jest umieszczony charakterystyczny pojemniczek z bąbelkiem wskazującym na równość danej powierzchni. Narzędzie wykorzystuje siłę grawitacji do wyznaczania poziomości płaszczyzn (lub ewentualnie ich pionowości). Rzecz jasna to narzędzie cieszy się największą popularnością w budownictwie.

Poziomica – jak używać?

Dokładność poziomicy zależy od przewagi libelli. Jednak nie jest to jedyna kwestia wpływająca na ten aspekt. Ważna jest również jakość jej osadzenia oraz przede wszystkim wykonania samej poziomicy. Warto również zwracać uwagę na to z jakiego materiału została wykonana. To także wpływa bezpośrednio na dokładność pomiarów.

Poziomica z laserem

Z mianem poziomicy spotkasz się również w przypadku przyrządów laserowych. Zajmują się one również poziomością oraz pionowością powierzchni przy wykorzystaniu widzialnej wiązki światła laserowego. Umieszczając poziomice na statywie, wtedy dochodzi do zatarcia różnic pomiędzy instrumentem a tzw. niwelatorem laserowym. Narzędzie zyskuje na coraz większej popularności ze względu na wygodę użycia oraz dokładność pomiarów. Od razu nasuwa się kolejne pytanie, jaka poziomica laserowa jest dobra? To byłaby odpowiedź na pytanie, jaka poziomica laserowa, jednak na pewno wielu z was bije się jeszcze z innymi myślami dotyczącymi tego, co lepszego – poziomica laserowa czy zwykła. Na pewno bardzo dobrym wyborem jest poziomica laserowa dla elektryka.

Poziomica – ile kosztuje 

Jak każdy towar oraz produkt również poziomice charakteryzują się przede wszystkim znacznym rozrzutem cenowym. Wszystko zleży głównie od tego jaką dokładnie poziomicę chciałbyś nabyć. Na rynku dostępnych jest wiele modeli z różnymi unowocześnieniami, które wspomagają pracę i wpływają na produktywność wszystkich wykonywanych czynności. Wybór jest bardzo bogaty, bo możesz przebierać w narzędziach klasycznych oraz tych nowoczesnych, jak poziomica laserowa. Ceny bardzo się rozbiegają, bo można kupić poziomice za niecałe 100 zł lub taką, która przekracza nawet wartość 1000 zł (przykładowo poziomica z wyświetlaczem). Wszystko oczywiście zależy od potrzeb. Nie ma sensu wydawać wielkich kwot na takie narzędzia, z których nigdy nie będzie się korzystać. To jaką kwotę przeznaczyć na poziomicę jest odwiecznym pytaniem, co wskazuje na popularność haseł „jaka poziomica najlepsza”, „jaka poziomica jest najlepsza” oraz „poziomica jaką kupić” w wyszukiwarce. Dlatego pamiętaj, że nie jesteś sam i nie ma potrzeby bać się zadawać nawet tych błahych w twojej ocenie pytań. Sprzedawca na pewno ciebie i tak nie zapamięta, a ty przynajmniej wypytasz o wszytko i z czystym sumieniem zdecydujesz się na ten właściwy dla ciebie zakup.

Jaka poziomica laserowa jest najlepsza

Poziomica laserowa dla glazurnika wcale nie jest takim łatwym wyborem, jakby mogło się wydawać. Podobnie w przypadku innych zawodów. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak będzie przebiegać użytkowanie narzędzia. Czy planowane jest amatorskie czy profesjonalne posługiwanie się poziomicą? Ważne jest również, czy będziesz używać jej w pomieszczeniach, czy jedynie na zewnątrz? Jeśli wybierasz poziomicę głównie do zastosowań amatorskich, wówczas nie ma potrzeby przesadnie martwić się o wybór narzędzia. Takie obawy pojawiają się w przypadku, kiedy narzędzie będzie używane w warunkach za drzwiami. Pracując na zewnątrz trzeba mieć poziomicę laserową wyposażoną w specjalne czujniki. Światło słoneczne powoduje, że laser jest niewidoczny. W kwestiach poziomic można toczyć naprawdę wiele dyskusji, które nie będą miały końca. Po prostu ten temat jest bardzo obszerny ze względu przede wszystkim na ofertę, jaką stawia przede tobą rynek. Producenci walczą o twoją decyzję, dlatego ten wybór jest tak szeroki. 

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)