Udostępnij
Skomentuj

Ranking mebli z drewna sosnowego. TOP 10 najlepszych.

Meble z drewna sosnowego to niemal gwarancja niezwykle stylowego wnętrza, naturalnej elegancji oraz wytrzymałości.

Te meble sprawiają, że wnętrza stają się przyjazne i przytulne. Sosna jest drzewem, które bardzo gęsto zalesia Polskę, a więc drewno sosny jest często spotykanym materiałem. Pokazujemy zatem najchętniej kupowane meble wykonane z drewna sosnowego.

Meble z drewna sosnowego – rodzaje

Meble z surowego drewna sosnowego mają rzesze wielbicieli. Sosna jest drzewem o niezbyt dużych wymaganiach glebowych, a przy tym rosnącym bardzo szybko. Jakość drewna jest jednak bardzo wysoka – drewno to osiąga naprawdę dobre parametry. Drewno sosnowe jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, niezwykle sprężyste, a przy tym łatwe w obróbce.

Producenci mebli z drewna sosnowego prześcigają się wymyślaniu coraz to nowych modeli mebli wykonanych z tego materiału. Najczęściej spotykamy zestawy, które łączy nie tylko ten sam gatunek drewna, ale też odpowiednie elementy wykończenia i kształty. Dzięki temu wystrój całego pomieszczania jest jednolity. Najczęściej tego typu meble kupujemy do salonu lub sypialni. Do salonu najczęściej wybieramy regały, stoły, stoliki RTV, a do sypialni – poza ramami łóżek – także różnego typu szafy, szafki, półki i komody. Sosnowe meble doskonale sprawdzą się również w gabinetach – tam wybór padnie zapewne na biurka i stoły, a także regały i stojaki na dokumenty. Wybór jest ogromny, a możliwości aranżacyjne nieograniczone.

Ranking mebli z drewna sosnowego

Meble sosnowe – wady i zalety

ZALETY

  • jest to doskonały wybór dla tych, którzy lubią naturalne rozwiązania w domu;
  • naturalne drewno jest trwałe i dobrze zaimpregnowane służy przez lata;
  • drewno nadaje pomieszczeniu szyku i elegancji, a także „ociepla” wnętrze, które staje się bardziej przytulne z takim wyposażeniem;
  • jest to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne dla człowieka i ekosystemu;
  • materiał jest przyjazny dla alergików – nie przyciąga kurzu i nie kumuluje go na swojej powierzchni;
  • drewno sosnowe jest najczęściej tańszym drewnem niż inne rodzaje drewna – np. drewno dębowe, ze względu na dużą dostępność tego materiału.

WADY

  • drewno najczęściej jest droższym rozwiązaniem niż meble wykonane z płyt;
  • zła konserwacja może sprawić, że drewno zbutwieje;
  • drewno może ściemnieć pod wpływem dużej ekspozycji na promienie słoneczne;
  • w drewnie mogą zamieszkać korniki.

Meble z drewna sosnowego – niestandardowe lokalizacje

Producenci mebli z drewna sosnowego proponują także inne niż wymienione nieco wyżej lokalizacje dla sosnowych mebli. W związku z tym, że jest to drewno niezwykle plastyczne, ale też niezwykle uniwersalne znajduje zastosowanie także w mniej typowych lokalizacjach. Przykładem mogą być białe meble z drewna sosnowego, które idealnie dopasują na przykład do dziecięcego pokoju ozdobionego pastelowymi kolorami, a także do łazienki, a nawet do kuchni. Białe drewniane meble z pewnością nadadzą przestrzeni przytulności, a także wrażenie sterylności.

Niezwykle popularne stają się także meble ogrodowe z drewna sosnowego. Ten materiał zapewni klasyczną elegancję i odprężenie wśród natury w upalne i ciepłe dni. Takie meble są zapewne mniej trwałe od innych mebli wykonanych z tworzyw sztucznych, ale na pewno lepiej będą się komponować w ogrodzie. Plusem tego rozwiązania jest również to, że drewno nie nagrzewa się tak łatwo jak inne tworzywa, co ma niebagatelne znaczenie w upalne dni.

Meble z drewna sosnowego – powiew luksusu

Meble z drewna sosnowego są neutralnym i naturalnym rozwiązaniem do każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, awangardowych wnętrzach, jak też w tych ciepłych, tradycyjnych. Meble z drzewa sosnowego potrafią świetnie komponować się w każdej aranżacji przestrzeni. Dlaczego tak się dzieje? Meble drewniane to ponadczasowy trend, który spotkać można również w tych tradycyjnych, wiekowych pomieszczaniach, a także ze względu na dużą praktyczność materiałów sprawdza się tam, gdzie chcemy wprowadzić nieco bardziej nowoczesny klimat.

 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)