Udostępnij
Skomentuj

Ranking stołów do salonu. Top 10 najlepszych

Prezentujemy ranking najlepszych stołów do salonu. Sprawdź, jaki najlepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni.

Ranking stołów do salonu

Nasz ranking opiera się wyłącznie na decyzjach zakupowych naszych klientów. Kierując się ich upodobaniami, poniżej prezentujemy najczęściej kupowane stoły do salonu.

Ranking stołów do salonu 2018

Jak dobrać stół do salonu?

Wybór odpowiedniego stołu do salonu to nie lada wyzwanie, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup. Jaki stół kupić? Salon to nie tylko reprezentacyjne miejsce, w którym przyjmujemy gości, ale najczęściej także pomieszczenie, w którym często przebywamy, odpoczywając czy pracując. Warto zatem dobrze zaplanować jakim metrażem dysponujemy – ile przestrzeni stół będzie zajmował. Poza tym warto zastanowić się także nad wielkością – jak duży stół do salonu powinniśmy wybrać? To naturalnie zależy od ilości osób, które będą przy nim siedzieć.

Warto wiedzieć!

Możemy także zdecydować się na stół do salonu z regulacją wysokości lub stół rozkładany z krzesłami do salonu, który w razie potrzeby można dodatkowo powiększyć o kilka miejsc. Takie rozwiązanie na pewno docenią wielbiciele spotkań w większym gronie.

Odpowiednio dobrany do salonu stół powinien wpasować się w obowiązującą w danym wnętrzu estetykę. Jak dobrać kolor stołu do salonu? Jeśli nasz pokój dzienny utrzymany jest w klasycznym stylu, warto pamiętać, że najchętniej wybierane stoły do salonu to przede wszystkim drewniane, solidne meble wykończone naturalnym lakierem. Takie meble budzą poczucie solidności wykonania, trwałości i przede wszystkim funkcjonalności.

Jaki stół do nowoczesnego salonu?

W bardziej nowoczesnych wnętrzach pojawia się stół do salonu biało czarny lub srebrny. Wykonane ze szkła lub metalowych elementów meble świetnie skomponują się z modernistycznym wykończeniem nowoczesnego salonu. Świetnie podkreślą minimalistyczne wnętrza, zwłaszcza jeśli uzupełnimy je o niecodzienne i niebanalne krzesła lub fotele w nietypowym kształcie.

Równie istotny jest wybór blatu – czy będzie to stół do salonu okrągły czy raczej prostokątny lub kwadratowy? Warto przemyśleć tę kwestię, tak aby zarówno domownicy jak i goście czuli się przy stole komfortowo i wygodnie, mając dla siebie odpowiednią ilość miejsca.

Stół rozkładany Thomas

Jak dopasować krzesła do stołu?

Stół z krzesłami do salonu to ważny zakup, którego z pewnością będziemy używać każdego dnia. Warto zatem dobrze dopasować krzesła do stołu. Problem znika, kiedy decydujemy się na zakup całego zestawu – takie rozwiązanie ma jednak również swoje wady, z czego najważniejsza wydaje się cena, która będzie nieraz o wiele wyższa niż gdy zdecydujemy o osobnym wyborze krzeseł i stołu. Poza tym samodzielne skomponowanie zestawu daje dużo większe pole do manewru – możemy samodzielnie zdecydować o tym, jaka konfiguracja najbardziej nam odpowiada.

Musimy jednak przy tym pamiętać o odpowiednim dopasowaniu krzeseł do stołu. Najistotniejsze będą w tym przypadku dwa parametry:

  1. Barwa – stół i krzesła powinny odpowiadać sobie kolorystycznie, co jest szczególnie istotne, jeśli decydujemy się na wybór drewnianych mebli. Kolory nie mogą się ze sobą „gryźć”.
  2. Wymiary – meble muszą do siebie pasować. Krzesła powinny pozostawać w odpowiedniej proporcji do stołu. Zwracamy uwagę na szerokość krzeseł (tak aby zsunięte wszystkie zmieściły się pod stołem), wysokość krzeseł (aby wysokość blatu nie była problematyczna przy zwyczajnym użytkowaniu mebli) oraz wysokość oparcia (zbyt wysokie przytłoczy stół i sprawi wrażenie niechlujnej kompozycji).

Coraz częściej doborem poszczególnych elementów wyposażenia rządzą zwariowane pomysły i kreatywność. Może zatem zdecydujemy się na różne modele krzeseł przy stole? Można też zdecydować się na kilka wariantów kolorystycznych. Takie rozwiązanie na pewno będzie niecodzienne i zaskakujące.

Warto przemyśleć również kwestię przeznaczenia stołu – jeśli będziemy wykorzystywać go jedynie do picia kawy czy przesiadywania w salonie, warto pomyśleć o zakupie foteli i stolika kawowego lub zgrabnej ławy, tak aby nie zaburzać niepotrzebnie przestrzeni meblami, których nie będziemy używać zgodnie z ich przeznaczeniem.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)