Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/tablica-magnetyczna-do-kuchni-jaka-wybrac-ktora-bedzie-najlepsza/11934/ 2018-10-26 12:25:06.000000

Tablica magnetyczna do kuchni - jaką wybrać? Która będzie najlepsza?

Tablice – tak magnetyczne, jak i tradycyjne, kredowe, znajdują coraz szersze zastosowanie w aranżacji wnętrz.

Wykorzystywane są także w kuchni – odpowiednio dobrane i usytuowane mogą z powodzeniem łączyć funkcje estetycznej dekoracji i praktycznego organizera rodzinnego życia. Jakie tablice wybrać, by sprawdziły się w kuchennej przestrzeni? Jakie modele będą najlepsze?

Tablica magnetyczna w kuchni

W kuchni sprawdzą się tablice, na których poza przyczepianiem magnesów można też pisać. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają nam zastosować pomysł na tablicę nie tylko w kuchniach, gdzie jest dużo miejsca na nowe aranżacje. Na tablicę można zaaranżować ścianę czy drzwi lodówki, przyczepiając na nie tablicę magnetyczną elastyczną lub wieszając kredową. Jeśli mamy wolną ścianę, zawiesić można na niej efektowną tablicę szklaną (jej cechy poniżej). Tego typu rozwiązanie do kuchni może stanowić także swoisty organizer życia domu. Dostępne są nawet modele, na których już narysowane są tabelki pełniące funkcję szkicowego kalendarza. Możliwości magnetyczne pozwalają także na szybkie zawieszanie kartek, na przykład przepisów, planów lekcji czy rysunków dzieci. Ważne jednak, aby tablica komponowała się we wnętrze kuchni, była do niej dopasowana kolorem i rozmiarem, a także usytuowana była w miejscu, w którym każdy z domowników będzie miał zapewniony do niej swobodny dostęp.   

Ciekawym rozwiązaniem alternatywnym jest farba magnetyczna. Jest wytrzymała i wodoodporna, można więc pomalować nią ścianę także narażone na kontakt z wodą miejsca. Po czarnej ścianie pomalowanej tak zwaną tablicówką można pisać kredą bądź odpowiednimi pisakami, a także przyczepiać na niej wiadomości jak do tradycyjnych powierzchni magnetycznych. Pomalować nią można także wybrane części kuchni – na przykład jedną z szafek czy niewielki fragment ściany.

Tablica magnetyczna szklana do kuchni

Tablice szklane nie są jeszcze tak popularne jak modne ostatnio tablice kredowe, mają jednak szereg cech, jakimi nie mogą pochwalić się te pierwsze. Również ich zastosowanie i design są nieco inne, stąd ich zastosowanie nadaje wnętrzu trochę innego wyrazu niż tablice tradycyjne. Jakie są ich najważniejsze wady i zalety?

Zalety i wady tablic magnetycznych szklanych

ZALETY

 • Ciężkość
 • Niemobliność
 • Nie wszędzie można ją zamontować
 • Wyższa cena

WADY

 • Szeroka gama dostępnych kolorów
 • Odporność na zarysowania, wytrzymałość
 • Łatwość czyszczenia i pisania
 • Efektowny wygląd

Tablice szklane zwykle stworzone są ze szkła hartowanego lub szkła float, dzięki czemu są wytrzymałe i znacznie mniej narażone na niszczenie niż tradycyjne tablice lakierowane czy kredowe. Aby zamontować je w kuchni, musimy mieć jednak odpowiednio dużo miejsca – nie jest to rozwiązanie mobilne. Aranżowane są zwykle w nowoczesnych wnętrzach, głównie ze względy na jednolitą, błyszczącą fakturę. Stanowią mniej swojską dekorację niż odpowiedniki kredowe, stąd odpowiednie będą także do przestrzeni typu glamour bądź eleganckich.

Tablica magnetyczna kredowa w kuchni

Tablice kredowe są coraz bardziej popularne, czemu sprzyja fakt, że pasują do wielu typów wnętrz, gdzie nie zawsze sprawdzą się szklane. Tego typu dekoracja z powadzeniem może być zastosowana we wnętrzu klasycznym, w stylu skandynawskim, rustykalnym, a także nowoczesnym czy minimalistycznym. Ważna jest także szeroka gama dostępnych rozmiarów czy możliwości montażu, dzięki czemu możemy usadowić nowy obiekt nawet tam, gdzie teoretycznie na tablicę nie ma miejsca – na przykład zawieszając kredową tablicę magnetyczną elastyczną na drzwiach lodówki.

Jakie jeszcze wady i zalety ma to rozwiązanie?

Zalety i wady tablic magnetycznych kredowych

ZALETY

 • Pył kredowy może powodować zabrudzenia
 • Ograniczenia kolorystyki – tablice są zwykle czarne, rzadziej zielone
 • Tablice trzeba czyścić, by utrzymać je w estetycznym wyglądzie

WADY

 • Niższa cena
 • Lekkość i łatwość w montażu
 • Sprawdzą się nawet w małych kuchniach
 • Nietuzinkowy design
 • Praktyczna dekoracja

Na kuchennej tablicy możemy pisać, malować (co szczególnie praktyczne w domach z dziećmi), zawieszać ważne informacje dla domowników, przypomnienia czy listy zakupów. Pamiętać jednak należy o tym, że aby wyglądały estetycznie, trzeba o nie dbać. Aby nie pozostawały na nich smugi, a w pomieszczeniu nie unosił się kredowy pył od ścierania na sucho, warto – przynajmniej od czasu do czasu – używać do czyszczenia specjalnych, polecanych przez producenta preparatów.

Tablica magnetyczna suchościeralna

Obie wymienione wyżej tablice to typ suchościeralny – oznacza to, że do zmazania rysunków czy napisów wystarczy nam sucha gąbka czy szmatka. W trakcie używania nie jest to polecane, jednak od czasu do czasu warto umyć tablice też na mokro. Tablice suchościeralne szklane możemy zawiesić w miejscach, które mogą mieć kontakt z jedzeniem – na przykład nad zlewem czy przy blacie, na którym przygotowujemy posiłki. Można na nich zapisywać nagłe pomysły zakupowe bądź treść przepisu, który aktualnie realizujemy. Tablice kredowe natomiast powinny znajdować się w pewnym oddaleniu od powierzchni preparowania pożywienia ze względu na kredowy pył.

 
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni