Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/torba-termoizolacyjna-jak-wybrac-najlepsza-jak-dziala-torba-termoizolacyjna/11064/ 2018-09-05 12:44:33.000000

Torba termoizolacyjna – jak wybrać najlepszą? Jak działa torba termoizolacyjna?

Torby termoizolacyjne przydadzą się podczas pikniku i dłuższej podróży. Jak działają torby termoizolacyjne? Jak wybrać najlepszy model?

 

Torby termiczne są lekkie, a do tego niezwykle funkcjonalne. Nadają się do przechowywania i transportowania zarówno ciepłych, jak i zimnych przekąsek oraz napojów. Dostępne są one w różnej kolorystyce i stylistyce. Niektóre modele wyglądem przypominają zwykłą, damską torebkę – można zabrać je do pracy i dzięki temu cieszyć się podczas dnia, własnoręcznie przygotowanym obiadem lub deserem. Ile trzyma torba termoizolacyjna? Jak torba termiczna jest najlepsza?

Torba termoizolacyjna – co to jest?

Piknik albo wycieczka rowerowa za miasto to częste formy spędzania wolnego czasu latem. Piękne słoneczne dni, kwitnące kwiaty, zielona trawa, jezioro – czy może być przyjemniejsze otoczenie do wypoczynku? Wybierając się z domu na kilka godzin, warto zabrać ze sobą coś do jedzenia. Wysoka temperatura nie jest zbyt przyjazna produktom spożywczym, które pod jej wpływem mogą się zepsuć. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest spakowanie prowiantu do torby termoizolacyjnej.

Czym tak właściwie jest torba termoizolacyjna lub termiczna? Mówiąc najogólniej – to najprostszy rodzaj lodówek turystycznych. W przeciwieństwie do chłodziarek torby termiczne pozbawione są czynnika chłodzącego i służą przede wszystkim do izolowania przechowywanej w nich żywności od temperatury na zewnątrz. Dostępne są one w różnych wariantach – jako mniejsze lub większe akcesoria, które mogą pomieścić od kilku do kilkudziesięciu litrów jedzenia lub napojów. Torby termoizolacyjne są lekkie i mobilne – łatwo przewieść je nawet na rowerze.

Torba termoizolacyjna – zastosowanie

Czy przechowywanie jedzenia i możliwość zabrania go ze sobą na piknik lub wycieczkę to jedyna funkcjonalność toreb termoizolacyjnych? Oczywiście, że nie! Tego typu pojemniki sprawdzą się również na zakupach, gdy trzeba przenieść do domu mrożonki albo lody, a także pozwolą na zabranie ze sobą do pracy świeżego obiadu albo pysznego domowego deseru.

Zastanawiając się nad funkcjonalnością i przydatnością toreb termicznych, warto poznać odpowiedzi na dwa podstawowe pytania:

  • Czy torba termiczna trzyma ciepło? Oczywiście! Umożliwia ona transportowanie ciepłych potraw, co z kolei przydaje się podczas chłodniejszych i deszczowych dni, szczególnie podczas pracy w eterze. Dzięki trzymaniu ciepła i izolowaniu potraw od wpływu niesprzyjających warunków atmosferycznych, można cieszyć się smakiem ulubionej zupy lub dania w każdej sytuacji.
  • Czy torba termiczna trzyma zimno? Jak najbardziej! Nie tylko trzyma zimno, ale również pozwala zachować świeżość potraw. Wybierając się na piknik, można zabrać ze sobą składniki na kanapki albo sałatki i przygotować je bezpośrednio w miejscu wypoczynku. W „gotowanie” na świeżym powietrzu warto zaangażować całą rodzinę i w ten sposób spędzić przyjemnie czas z najbliższymi. Do transportowania składników na kanapki czy też sałatki można wykorzystać funkcjonalne plastikowe pojemniki, które idealnie sprawdzą się również jako naczynia turystyczne.

Jaka torba termiczna jest najlepsza?

Torby termoizolacyjne produkuje się z tkanin sztucznych. Większość tego typu produktów posiada usztywniane ścianki boczne – choć nie jest to element obligatoryjny. Najważniejszą część toreb termicznych stanowi warstwa izolacyjna, która decyduje o czasie trzymania ciepła lub chłodu. Wnętrze toreb pokryte jest najczęściej gładkim tworzywem, które ma kontakt z żywnością. Jest ono łatwe do utrzymania w czystości i w pełni bezpieczne. Większość dostępnych na rynku modeli zamykana jest na zamek oraz wyposażona w dodatkowe otwory, umożliwiające wyciągnięcie drobnych produktów, a także w funkcjonalne kieszenie.

Torby termiczne różnią się od siebie kształtem, wielkością i wykorzystanymi do ich produkcji materiałami. Poza standardowym zastosowaniem mogą być one również wykorzystywane do zadań specjalnych. Torby termoizolacyjne na butelki pozwolą przewieść kilka, a nawet kilkanaście litrów napojów bez zmiany ich temperatury. W sklepach internetowych można zakupić również nieco bardziej specjalistyczne akcesoria, np. torby termiczne do przewożenia mrożonego ciasta.

Wybierając najlepszy model dla siebie, warto zastanowić się, do czego torba będzie wykorzystywana. Poszczególne modele różnią się wielkością – mogą pomieścić od kilku, do nawet kilkudziesięciu litrów potraw. Większość dostępnych na rynku rozwiązań umożliwia transport od 1 do 25 litrów posiłków. Kupując torbę do przenoszenia jedzenia z domu do pracy, warto wyposażyć się w designerski model, wyglądem przypominający damską torebkę. Tego typu produkty są lekkie i świetnie się prezentują.

Torba termoizolacyjna – ile trzyma?

Podczas poszukiwania idealnej dla siebie torby izolacyjnej – poza jej wyglądem i rozmiarem, należy również wziąć pod uwagę czas trzymania temperatury potraw i napojów. Będzie on różny w przypadku poszczególnych modeli i zależny od rodzaju i grubości warstwy termoizolacyjnej oraz wykorzystanym dodatkowym sposobom chłodzenia lub grzania. Czas utrzymywania temperatury w poszczególnych modelach toreb waha się od 15 minut do nawet 10 godzin.

Większość dostępnych rozwiązań utrzymuje niską temperaturę dzięki specjalnym miękkim wkładom żelowym lub twardym wkładom z tworzywa sztucznego. Przed umieszczeniem w torbie należy je zamrozić. Niektóre modele toreb termicznych swoją funkcjonalnością przypominają bardziej zaawansowane lodówki turystyczne i umożliwiają chłodzenie swojej zawartości za pomocą zasilania o napięciu 12 V. W przypadku przewożenia dań ciepłych można dokupić specjalną wkładkę grzewczą, również zasilaną 12 V z gniazda zapalniczki samochodowej.

Torba termoizolacyjna – gdzie kupić?

Torby termoizolacyjne sprzedawane są niekiedy z dodatkowym wyposażeniem w postaci pojemników, ułatwiających transport różnego rodzaju potraw, a także specjalnymi organizerami na pudełka, które umieszcza się wewnątrz torby. Dodatkowe elementy wyposażenia zależą od modelu i producenta produktu.

Gdzie kupić lekkie i funkcjonalne torby termoizolacyjne? Szeroką gamę tego typu rozwiązań oferują sklepy internetowe z artykułami gospodarstwa domowego. Ciekawe propozycje można znaleźć w ofercie naszego sklepu – meblujesz.pl.

Torby termoizolacyjne swoje zastosowanie znajdą zarówno podczas pięknej i słonecznej pogody, jak i pochmurnych, chłodnych dni. Utrzymają one temperaturę transportowanego posiłku nawet do 10 godzin. Kupując torbę termiczną, warto wybrać solidny i najlepszy pod względem jakości produkt.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni