Udostępnij
Skomentuj
https://www.budujesz.pl/wiadomosc/ukosnica-do-2000-zl-jak-wybrac-jaka-najlepsza/12011/ 2018-10-30 16:15:11.000000

Ukośnica do 2000 zł - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Wybierając drogie sprzęty nie warto skupiać się tylko i wyłącznie na marce. Oczywiście wśród ukośnic bosch, dewalt oraz makita są i takie, które w sposób szczególny odpowiadają na nasze potrzeby, jednak, aby je wybrać, należy bardziej zwrócić uwagę na poszczególne elementy, gdyż ryzyko „utopienia” większej gotówki jest tu nie do pozazdroszczenia. Dlatego choć sam wybór nie powinien nastręczać problemów, warto się skupić na tym, by wiedzieć czego szukać.

Ukośnica do drewna, metalu, aluminium – czym właściwie jest?

Wybierając narzędzie za 2000 złotych należy mieć pojęcie czym ono jest i do czego służy. Jest to narzędzie używane do cięcia ukośnego w systemie kątowym. Przede wszystkim nadaje się do cięcia drewna, jednak, jeśli zadajesz sobie pytanie: czy ukośnica do drewna może ciąć metal, to zdarzają się także ukośnice do aluminium czy ukośnice do metalu i jest to możliwe. Co więcej, jest to maszyna, której podstawową zaletą jest przede wszystkim precyzja cięcia ostrza i to z kolei pokazuje, że nie tylko pilarka tarczowa może nam się przydać do precyzyjnej pracy. Jeśli mamy więc zamiar uciąć coś wyjątkowo prosto i ładnie, to ukośnica jest produktem dla nas. Warto jednak zwrócić uwagę na konkretne modele i wybrać coś o odpowiednim stosunku jakości do ceny. A jak właściwie zbudowana jest ukośnica? Osią działania jest tarcza, która obracana silnikiem precyzyjnie ucina konkretne materiały pod danym kątem.

Ostrze

Piła ukośna jest narzędziem opartym przede wszystkim na skutecznym działaniu ostrza elementu. To ono odpowiada za wiele aspektów i parametrów działania piły. Jakie ostrze dobrać, by przeciąć to, co chcemy? Przede wszystkim takie, których sposób cięcia odpowie na nasze oczekiwania. Ostrza służą do określania wysokości i grubości cięcia danego materiału. Co więcej, są również specjalnie przeznaczone do konkretnych materiałów. Warto zwrócić uwagę na ostrza dopasowane do konkretnego modeli. Wybierając ukośnicę tańszą, nie możemy liczyć na wiele dodatków, które posiada ukośnica za 2000 złotych. Jaką wybrać? Jeśli zależy nam na szybkim, ale mniej dokładnym działaniu, to możemy zdecydować się na ostrza z mniejszą ilością zębów. Zasada mówi, że im więcej zębów, tym praca jest wolniejsza, ale i dokładniejsza.

Kąty

Pilarki, których system działania odpowiada systemom kątowym, muszą posiadać ruchomość w zakresie cięcia. Wiele z modeli pozwala na regulację kąta cięcia, która wynosi od 45 stopni do 90 stopni. Drugą opcją z tym związaną jest także praca jednostronna lub dwustronna. Jeśli wybieramy droższą wersją ukośnicy do domu możemy wybrać dwustronną. Przyspieszy to naszą pracę i pozwoli na łatwiejsze manewrowanie maszyną.

Posuw

Ta opcja to przede wszystkim oszczędność czasu przy większych gabarytach. Dzięki posuwowi, cięcie długich kawałków materiału nie będzie żadnym problemem, co oszczędza czas, zwłaszcza przy pracy z drewnem. Istotne jest, dlaczego kupujemy maszynę, jednak, jeśli wybieramy ukośnicę do metalu czy drewna za nieco więcej pieniędzy to nie po to, by nie korzystać ze wszystkich jej funkcji.

Odchylenie

Odchylenie to bardzo ważny parametr, gdyż pozwala na cięcie dwóch kątów jednocześnie. To przede wszystkim funkcjonalność i prostsza obsługa, a także szybsza praca. Ukośnice do drewna nie zawsze mają tę funkcję, jednak bardzo często droższe modele nie mogą się bez niej obejść. Jeśli więc kupujemy drogą ukośnicę za 2000 złotych, to powinna mieć ona funkcję odchylenia i pozwalać Ci działać sprawniej.

Wybór odpowiedniej ukośnicy, nawet jeśli dysponujemy 2000 złotych, nie jest łatwy. Należy zwracać uwagę na to jak działa maszyna, na jej ostrze i odpowiedni dobór pod kątem naszych oczekiwań oraz materiału, w którym tniemy oraz na funkcje dodatkowe, które ułatwiają pracę i sprawiają, że operacje wykonywane na drewnie czy metalu są po prostu przyjemnością. Dlatego warto zastanowić się czym jest ukośnica i dobrać najlepszą pod względem stosunku ceny do jakości.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni