Udostępnij
Skomentuj

Wanna do małej łazienki - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Jesteś świadomą osobą, która chce stawiać na sprawdzone i bardzo solidne rozwiązania? Cenisz sobie komfort użytkowania oraz oszczędności i minimalizm?

Zastosowanie wanny

Wanna jest jednym z podstawowych elementów każdej łazienki, bez względu na status społeczny, czy ilość powierzchni możliwej do zagospodarowania. Jeśli zastanawiasz się, jaka wanna do małej łazienki okaże się najlepszych rozwiązaniem, służymy pomocą. W owym poradniku, dołożymy wszelkich starań, by rozwiązać tą sporną kwestię. Wszystkim zainteresowanym konsumentom, życzymy wyłącznie dobrych i owocnych wyborów, gwarantujących standard życia na który Ty i Twoi najbliżsi z pewnością zasługujecie.

Borykasz się z problemem odpowiedzi na pytanie, jaka wanna do łazienki będzie dla Ciebie najlepsza?

Na pewno nie znajdziesz satysfakcjonującej Cię odpowiedzi w internecie pod frazą wanna co polecacie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wybór jest prawidłowy, najwyższy czas opierać się na opinii fachowców, którzy swoja wiedzą przerastają internetowych “profesorów”. Zapytaliśmy naszych krajowym, czołowych producentów, jaka wanna najlepsza, która z dostępnych na rynku spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób.

Ku naszemu zdziwieniu, nie chwalili oni wyłącznie swoich sztandarowych produktów. Jednogłośnie stwierdzili, że na to pytanie nie ma jedynej słusznej odpowiedzi. Dlatego też, pytanie wanna jaka firma najlepsza powinno odejść do lamusa i zostać zastąpione przez wanna jaki materiał będące bardziej trafnym. Aranżacja niewielkiej łazienki obecnie nie powoduje już zakłopotania, czy problemu.

W dwudziestym pierwszym wieku, możliwe jest estetyczne ustawienie dodatków oraz elementów przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej ilości miejsca. Ergonomiczne wnętrze, możliwe jest do stworzenia już od pierwszych etapów projektu. Nie trzeba też rezygnować z wanny na rzecz prysznica, a najbardziej odważne osoby decydują się na zastosowanie dwóch wariantów w niewielkich pomieszczeniach. Wszystko ostatecznie zależy od indywidualnych predyspozycji oraz możliwości.

Wanna jaka okaże się najlepsza?

Wanna do małych łazienek to pomysł, dla tych wszystkich osób, które nie wyobrażają sobie życia bez wanny. Jak wiemy marzenia to jedno, a my nie zawsze dysponujemy dużą ilością miejsca do zagospodarowania.

Jeśli myślisz, że do posiadania wanny potrzebna jest ogromna powierzchnia, nic bardziej mylnego! Obecnie coraz częściej, produkowane są wanny w wersji XS. Jedynym minusem, pozostaje fakt, że w tego rodzaju wannie nie będzie możliwe swobodne rozciąganie nóg. Uważaj zatem na wymiary, ale to jeden z bardziej kluczowych elementów, kiedy decydujemy się na zakup jakiegokolwiek mebla. Zwracaj szczególną uwagę na profilowanie, jakie może zabrać nam nawet kilka centymetrów sześciennych powierzchni.

 

image

Wanna, nawet w niewielkiej łazience może prezentować się elegancko. Jeśli odpowiednio zagospodarujemy jej miejsce, tuż pod nią, przy odpowiednim zabudowaniu, zyskamy schowek. Zazwyczaj w małych łazienkach montuje się prysznic, jednak istnieją sytuacje w których konieczne pozostaje zamontowanie wanny. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom klientów, postanowili umożliwić montaż, za sprawą wyprodukowania wanny odpowiedniej do możliwości przestrzennych nawet najmniejszych pomieszczeń.

Wybrany model, musi dawać komfort kąpieli oraz pozwolić na swobodne korzystanie z pozostałej części łazienki.

Najważniejszą czynnością, o której nie możemy zapomnieć pozostaje dokładne zmierzenie miejsca docelowego, gdzie w przyszłości ma stanąć nasza wanna.

Wanna jaka długość nie powinna być tajemnicą dla przyszłego właściciela, to długość rzędu od 100 do 140 centymetrów.  Podobnie jak wanna jaka szerokość, co z kolei powinno oscylować w granicach 60, a 80 centymetrów. Równie cenna jest informacja wanna jak wysoko powinna zostać przymocowana.

Wanna jaka najlepsza?

 

image

Wanna bez nóżek to rozwiązanie do małych pomieszczeń oraz właścicieli z ograniczonym budżetem. Spełniająca swoje zadanie zarówno w łazienkach umieszczonych w starym stylu, jak i nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach. Pytanie wanna jaki producent obecnie niczego nam nie powie i nie pomoże w odpowiednim wyborze. Z kolei zaś, wanna bez baterii, charakteryzuje się dużą wszechstronnością i możliwością modyfikowania danego projektu. Jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, które gwarantuje niemal całkowite dopasowanie do ogólnej wizji właściciela. Wanna bez zabudowy, sprawdzi się naprawdę niewielkich pomieszczeniach, gdzie chcemy zachować minimalną ilość wolnej przestrzeni oraz zagwarantować wszystkich domownikom możliwość bezproblemowego użytkowania.

Wanna bez obudowy, to proste i klasyczny sposób, na zapewnienie sobie możliwości zrelaksowania się w trakcie wyczekiwanej nawet przez cały dzień kąpieli. Ponadto, spełni swoją funkcję zarówno w średnich, jak i bardzo małych łazienkach, bez względu na to  wanna jakiej firmy padła naszym wyborem.

Ponadto, wanna bez przelewu, podobnie jak wanna bez syfonu, może poszczycić się optymalnymi wymiarami do każdego typu łazienki, oraz wieloletnią pracą dzięki pogrubionej, solidnej powłoce.

Dla kogo i jaka wanna do łazienki?

 

image

Wanna dla niepełnosprawnych, a także wanna dla seniora musi zagwarantować osobom bezproblemowe i bezpieczne użytkowanie na każdym etapie choroby, czy stanu zdrowia.  Należy także zadbać o to, aby wybrać jeden z modeli znanych pod nazwą wanna z siedziskiem, co znacznie ułatwi wykonanie podstawowych czynności i zapewni większy komfort nawet w bardzo małych łazienkach o ograniczonej powierzchni.

Ponadto, jeśli wanna dla niemowlaka jest naszym planem, nie może być ona za głęboka i stroma. Wykluczone jest pozostawienia tak małego dziecko samego w wannie, niemniej jednak, aby kąpiel przebiegała bezpiecznie i komfortowo należy ostrożnie dobierać wymiary i podejmować decyzje.

Co więcej, wanna dla dwojga, pełni zupełnie inną funkcję, niż poprzednio wymienione i naturalnie może być o wiele głębsza. Warto w tym wypadku zadbać o jej długość i szerokość. W tym wypadku, wanna z hydromasażem sprawdzi się doskonale i pomoże odprężyć się zakochanym po długim dniu. Wanna do pralni, nie musi być modelem znanym potocznie jako wanna z kabiną, gdyż w tamtym miejscu owy element łazienki jest wręcz zbędny.

Wanna do zabudowy, pozostaje niezwykle obszernym tematem, na który warto poświęcić osobny post. Jest to jednak dobre rozwiązanie w miejscu, gdzie nie gospodarujemy dużą ilością przestrzeni, w tym także do małej łazienki. Ponadto, możliwe jest połączenie dwóch popularnych rozwiązań za sprawą wyboru pewnego urządzenia. Wanna z prysznicem łączy kontrastujące ze sobą przedmioty, dzięki czemu każdy domownik, będzie mógł praktykować swoją ulubioną technikę higieny.

Wanna z parawanem, nie zabierze więcej dodatkowego miejsca, a zaowocuje kameralnym klimatem i intymnością. Wanna z drzwiami jest bardziej rozbudowanym produktem, dla którego bardzo ważna jest znacznie większa powierzchnia. Wanna z obudową, podobnie jak, wanna z baterią nawannową, stanowią droższe rozwiązania na które nie każdy z konsumentów może sobie pozwolić.

Komfort podcza kąpieli w wannie mieszczącej się w małej łazience, możliwy jest również dzięki zdecydowaniu się na wannę asymetryczną, to znaczy taką, której jednej z boków jest ścięty, bądź wymodelowany w kształcie podobnym do fali. Ciekawą opcją okaże się również dodatkowe wyposażenie, na przykład w zagłówek, bądź siedzisko. Ponadto równie interesująco prezentuje się wanna ze szklanym parawanem, za sprawą którego pełnić może także funkcje większej kabiny prysznicowej.

Podsumowując

Nie istnieje jedno najlepsze rozwiązanie, jeden najbardziej polecany model, czy producent. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości oraz predyspozycji. Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby, które mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości. Sztab naszych profesjonalistów z przyjemnością udzieli wyczerpujących odpowiedzi, dzieląc się zdobytą w trakcie wielu lat pracy wiedzą oraz umiejętnościami.

Podobne artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)