Udostępnij
Skomentuj

Wanna narożna - jak wybrać? Jaka najlepsza?

Wanna jest urządzeniem sanitarnym, który jest podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Wanny z pewnością gwarantują komfort i rozkosz płynącą z ciepłej kąpieli. To nie jest jednakże rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich, albowiem zamontowanie wanny uzależnione jest od wielkości łazienki.

Większość mieszkań jest w posiadaniu małej łazienki

Stąd nadal większa popularność pryszniców. W trakcie wyboru wanny nie bez znaczenia będzie miał rodzaj tworzywa, z jakiego została wykonana. Na rynku osiągalne są wanny akrylowe, żeliwne, stalowe, a także marmurowe, chociaż te ostatnie, to artykuły bardzo luksusowe. Posiłkowym kryterium wyboru wanny jest komfortowe siedzisko czy zagłówek. Wanny mogą posiadać prócz tego najróżniejsze kształty i rozmiary. Najczęściej kupowanym są wanny prostokątne, których wymiary wahają się od 100 do 200 cm długości oraz od 70-100 cm szerokości. Poza tradycyjnymi można podobnie zakupić wanny owalne, okrągłe, trójkątne czy narożne. Wanny montowane są z reguły na charakterystycznych nóżkach bądź szynach zapewniających stabilność. Obudowa wanny niekiedy znajduje się w komplecie, lecz niektóre z nich w ogóle jej nie potrzebują, albowiem prezentują się dostatecznie kunsztownie.

Pragmatyczna wanna z hydromasażem to element, który zezwoli Ci się odprężyć po ciężkim dzionku w pracy. Wykonany z tworzywa sztucznego detal jest trwały i niepodatny na powstawanie nieestetycznych rys, co przedłuża potencjalny czas jego korzystania.

Kolejną sprawą jest wybór jaka firma produkująca wanny. Najbardziej popularnymi są: KOŁO ,Cersanit ,RAVAK ,Aquaform ,Roca , REA, Sanplast, Duravit, KALDEWEI, Besco, Blue, Laufen oraz wiele innych firm.

Wanna z prysznicem na dwa sposoby

 

image

Jeśli spekulujemy takie rozwiązanie w naszej łazience, mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest wanna z właściwym parawanem bądź panelem. Polega on na tym, iż na zainstalowanej wannie montujemy specyficzny panel, np. szklany, który pełni równocześnie funkcję kabiny prysznicowej.

Tego modelu panel ma możliwość rozsuwać się na całej długości brzegu wanny albo być zamocowany jedynie w jednym jej końcu. Rozwiązaniem prostszym jest zamontowanie konwencjonalnej zasłony prysznicowej – sporo tańszej i prostej w zamontowaniu. Parawany nawannowe oraz zasłony pozwalają na użycie natrysku w wannie w pozycji stojącej, przy utrzymaniu czystości w łazience. Jest to jednakże rozwiązanie pośrednie. Supernowoczesne wanno-prysznice stanowią integralną całość.

Taka owszem wanna, której część została wydzielona na prysznic, jest drugim rozwiązaniem, na które mamy możliwość się zdecydować. W jednym z rogów takiej wanny zainstalowane są drzwi (jak w typowym prysznicu), a także obudowa, jak w przypadku klasycznej kabiny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w fabrycznie nowe połączenie prysznica z wanną, do którego wchodzimy przez drzwi – bez karkołomnego podnoszenie nóg. Taki wanno-prysznic stanowi w tej chwili najnowocześniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o połączenie zalet obu urządzeń.

Pierwszą i najważniejszą zaletą takiej wanno – prysznica jest to, iż możemy jej użyć jako wanny albo prysznica zarazem.  Kolejną ważną rzeczą jest oszczędność miejsca w łazience. Następnym walorem jest udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, osób starszych i dzieci. Drzwi będące integralnym elementem tego typu wanny ułatwiają proste i bezpieczne użytkowanie z urządzenia wszystkim tym, którzy posiadają trudności z poruszaniem się o swych siłach.

image

Jedyną wadą tych urządzeń jest wysoka cena. Gdyby kupić osobno wannę i kabinę prysznicową, to wyszłoby to o wiele taniej. Jednak nad decyzją przeważają korzyści z jego posiadania, a zwłaszcza, gdy w domu znajdują się starsze osoby bądź osoby niepełnosprawne.

Posiadając głęboką wannę możemy się w zupełności zrelaksować podczas kąpieli. Obudowa wanny jest elementem umeblowania łazienki, który pozwala na maskowanie detalów montażowych, które znajdują się pod wanną, dzięki czemu wygląda ona kunsztownie oraz jest łatwa do zachowania w czystości. Obudowa pozostała wykonana z akrylu, który zatrzymuje ciepło – woda w kąpieli utrzymuje właściwą temperaturę przez długi czas.

Wannę bez przelewu znamionuje jak najbardziej to, że nie jest w posiadaniu ona wymienionego otworu przelewowego, który ma zapobiegać przepełnieniu wanny wodą, poprzez jej odprowadzanie.

Podsumowując rozważania nt. wanny narożnej

Przelew w wannie to bez porównania praktyczne rozwiązanie, albowiem nie musimy obawiać się o to, że woda przeleje się poza krawędź wanny, co się tyczy w wannach bezprzelewowych przystoi systematycznie kontrolować poziom zbierającej się wody, Główną zaletą wanny bez przelewu jest estetyka. Nieobecność otworu niweluje problem zbierającego się w nim osadu, kamienia i rdzy, Do umywalek używa się różnorodnego rodzaju syfony oraz korki, z których nade wszystko znanymi są tzw. korki klik-klak (czy też push-open), pozwalające na zamknięcie albo otwarcie odpływu jednym dotknięciem. Każdy syfon powinien pasować do wanny bez przelewu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)